TH Real Estate i Neinver uzyskały finansowanie dla Factory Poznań

Autor: dlahandlu.pl 15 lutego 2017 10:10

Firmy TH Real Estate oraz NEINVER pozyskały finansowanie w kwocie 344 mln EUR w imieniu zarządzanego przez NEINVER i TIAA podmiotu joint venture, który jest reprezentowany przez TH Real Estate. Niedawno obie firmy przejęły sześć centrów outletowych w Hiszpanii, Włoszech i Polsce. Finansowanie obejmie pięć z nich: hiszpańskie San Sebastian de los Reyes The Style Outlets, Getafe The Style Outlets, Las Rozas The Style Outlets, zlokalizowane we Włoszech Vicolungo The Style Outlets oraz polskie FACTORY Poznań.

187 mln EUR dla trzech hiszpańskich obiektów zapewnią w okresie 7 lat banki Crédit Agricole Corporate and Investment Bank i Natixis S.A.

Środki w wysokości 126 mln EUR na potrzeby Vicolungo zostaną przekazane przez Crédit Agricole Corporate and Investment Bank.

Natomiast FACTORY Poznań uzyskało fundusze od konsorcjum prowadzonego przez ING Bank, w ramach rozszerzenia umowy obejmującej dwa inne polskie obiekty zarządzane przez JV (FACTORY Warszawa Annopol oraz FACTORY i Futura Park Kraków). BG BNP Paribas (część Grupy BNP Paribas) przyłączył się do konsorcjum w związku z nabyciem poznańskiego centrum.

– Pozyskane finansowanie stanowić będzie dodatkowe wsparcie i zwiększy zwroty dla inwestorów w obrębie całej naszej platformy outletów, która obejmuje w tej chwili 11 doskonale funkcjonujących obiektów handlowych w Europie – stwierdziła Farrah Brown, Head of Treasury, TH Real Estate. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane