PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

To ostateczne „nie” dla dużej galerii handlowej w Wilanowie?

Autor: informator-stolicy.pl 3 października 2017 09:15

Urząd miasta nie zgodził się na wybudowanie wielkiej galerii handlowej na Wilanowie, przy ul. Przyczółkowej. Poparcie zyskał natomiast projekt dwóch mniejszych centrów handlowych. Pierwsze z nich powstanie na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Pałacowej, drugie zaś na pograniczu Wilanowa i gminy Konstancin-Jeziorna – podaje serwis informator-stolicy.pl.

Wszystko wskazuje więc na to, że już pod koniec przyszłego roku będzie można skorzystać z oferty nowej galerii handlowej na Wilanowie. Galeria „Vis a Vis”, która mieścić się będzie na skrzyżowaniu ulic Przyczółkowej i Pałacowej, będzie miała powierzchnię około 4,3 tysięcy metrów kwadratowych. Przygotowanych zostanie około 25 lokali handlowo-usługowych, rozmieszczonych w dwóch budynkach. Pomiędzy nimi zorganizowana zostanie przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkowa.

Druga galeria handlowa powstanie przy ul. Warszawskiej w Bielawie, a więc na pograniczu dzielnicy Wilanów i gminy Konstancin-Jeziorna. Będzie to „Quick Park” składający się z trzech budynków oraz ryneczku pomiędzy nimi. Obiekt o powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych dysponować będzie 35 lokalami handlowo-usługowymi oraz 180 miejscami parkingowymi.

Natomiast projekt dużego obiektu o powierzchni najmu wynoszącej około 61 tysięcy metrów kwadratowych spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców najbliższej okolicy, krytyką władz dzielnicy i w końcu odmową urzędu miasta. Wątpliwości budził przede wszystkich rozmiar planowanej galerii. Kilkupiętrowy moloch dysponujący 250 lokalami handlowo-usługowymi nie współgrałby z otoczeniem. Mieszkańcy obawiali się również wzmożonego ruchu oraz hałasu generowanego przez samochody dostawcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,50

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane