Tomasz Biernacki chce przejąć kontrolę nad Dino Polska

Autor: dlahandlu.pl 3 stycznia 2017 12:31

Tomasz Biernacki chce przejąć kontrolę nad Dino Polska Fot. Dino Polska

Do UOKiK wpłynął wniosek o przejęcie przez Tomasza Biernackiego kontroli nad Dino Polska S.A. z siedzibą w Krotoszynie.

Koncentracja polegać będzie na zmianie jakości sprawowanej kontroli. Dotychczas kontrola nad Dino Polska S.A. sprawowana jest wspólnie przez Tomasza Biernackiego i Polish Sigma Group S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. W wyniku koncentracji kontrola nad spółką sprawowana będzie wyłącznie przez Tomasza Biernackiego.

Koncentracja jest ściśle związana z aktualnie procedowaną ofertą publiczną nie więcej niż 4.804.000 istniejących akcji zwykłych serii A spółki Dino Polska przez Polish Sigma Group S.a.r.l. oraz ubieganiem się przez Dino Polska S.A. o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym (rynku podstawowym) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. 9.804.000 akcji zwykłych serii A o wartości nominalnej 1,00 zł każda. W dniu 5 grudnia 2016 r. został złożony prospekt emisyjny do zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W zależności od powodzenia oferty publicznej i ilości posiadanych akcji przez Polish Sigma Gropu S.a.r.l. po przeprowadzeniu oferty publicznej może dojść do przejęcia kontroli przez Tomasza Biernackiego.

Głównym przedmiotem działalności Dino Polska S.A. jest tworzenie i prowadzenie ogólnopolskiej sieci średniopowierzchniowych supermarketów, dysponujących miejscami parkingowymi dla klientów i zaopatrywanych w każdy dzień tygodnia (z wyjątkiem niedziel) w produkty świeże. Dino Polska S.A. prowadzi działalność na terenie Polski. 

Tomasz Biernacki prowadzi indywidualną działalność gospodarczą oraz kontroluje szereg podmiotów prowadzących działalność zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest członkiem rady nadzorczej Dono Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane