PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tomasz Waligórski nie jest już prezesem Polomarketu

Autor: dlahandlu.pl 16 września 2015 19:21

Tomasz Waligórski nie jest już prezesem Polomarketu Tomasz Waligórski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polomarketu

16 września Tomasz Waligórski złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Polomarketu. Tomasz Waligórski związany był z firmą od 2 lat. Jego decyzja podyktowana była względami osobistymi - podała spółka w komunikacie.

Aktualny zarząd spółki tworzą: Michał Seńczuk – członek zarządu, dyrektor operacyjny oraz Marcin Sowa – członek zarządu, dyrektor finansowy. 

Jednocześnie do ścisłego grona kierującego firmą dołączyli: współwłaściciel firmy Mirosław Podeszwik, obejmując stanowisko dyrektora generalnego spółki oraz Tadeusz Rysiukiewicz obejmując stanowisko dyrektora zakupów artykułów suchych i non-food. Dyrektorem zakupów odpowiedzialnym za produkty świeże pozostaje Monika Jańczak, pracująca w Polomarkecie od 15 lat.

Mirosław Podeszwik, współzałożyciel firmy przez ostatnich 7 lat pełnił rolę członka Rady Nadzorczej Polomarketu, a wcześniej członka zarządu spółki.

Tadeusz Rysiukiewicz posiada wieloletnie doświadczenie w branży spożywczej i handlu, które zdobywał między innymi jako dyrektor handlowy w firmach Kamis i Hortex. Pełnił także funkcję dyrektora handlowego sieci Piotr i Paweł. W ostatnim czasie związany był z Grupą Handlową GH PL Plus, której Polomarket jest udziałowcem, jako wiceprezes zarządu i dyrektor handlowy.

Zgodnie z nową strategią, firma skupi się na czterech kluczowych obszarach: systematycznym rozwoju asortymentu produktów świeżych; przebudową asortymentu marek producenckich, w celu lepszego dostosowania oferty do zmieniających się oczekiwań klientów; przeprojektowaniu architektury marki własnej dla zdecydowanej poprawy jej jakości i atrakcyjności cenowej dla klienta we współpracy z GH PL Plus; rozwoju organicznym sieci poprzez zwiększanie jej o około 35 sklepów rocznie.

Ponadto sieć w swojej długofalowej strategii zakłada uproszczenie struktury firmy i skonsolidowanie wszystkich spółek operacyjnych prowadzących sklepy Polomarket w jeden podmiot.

Polomarket to sieć supermarketów, która powstała w 1997 r. Dziś liczy blisko 280 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • TakiJeden 2015-09-17 14:27:31

  Brak przygotowania merytorycznego? Widziałeś człowieku kiedyś CV Waligórskiego? Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to milcz "obserwatorze".  Co do samej pracy byłego już prezesa, myślę że właściciele nie mieli zastrzeżeń, tak samo jak pracownicy.

 • Obserwator 2015-09-17 09:53:16

  A to sie gościu napracowałeś...

  Rezygnacja? Ostatni bardzo to popularne!

  Jak sie nie ma pomyslu na biznes i przygotowania merytorycznego to sie nie bierze odpowiedzialności takich stanowisk na siebie.

  Czasy kiedy prezes siedzial w fotelu z nogami na biurku juz dawno za nami!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane