Tomasz Wienke pokieruje polskim oddziałem sieci Jula

Autor: dlahandlu.pl 16 czerwca 2015 13:36

Tomasz Wienke od sierpnia obejmie stanowisko country managera w Jula Poland a nowym dyrektorem ds. marketingu, odpowiadającym za działania wszystkich rynków sieci został Jonas Järrenfors.

Tomasz Wienke od sierpnia 2015 kierować będzie polskim oddziałem Jula – Jula Poland. Ostatnio pracował w Praktikerze jako buying & merchandising director, gdzie był również członkiem zarządu a wcześniej m.in. Makro oraz w szwedzkiej IKEA.

-Polska to bardzo konkurencyjny rynek z wieloma możliwościami, dlatego musimy skupić się na mocnych stronach Jula, bazując na naszym własnym, wyjątkowym podejściu. Szybki rozwój wielokanałowych sieci sprzedaży detalicznej zwiększa nacisk na hiper- i supermarkety – sprzedawców detalicznych generujących wysokie koszty. Natomiast Jula charakteryzuje się wygodniejszym formatem placówek, które generują niższe koszty – powiedział Tomasz Wienke.
Tomasz przechodzi do nas Praktikera, co oznacza, że doskonale zna polski segment marketów budowlanych. Pracował również w IKEA w Szwecji, dzięki czemu dobrze orientuje się w szwedzkiej kulturze przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobył w firmach szwedzkich i polskich, Tomasz z pewnością poprowadzi Jula Poland do sukcesu i rozwoju – przekonuje Joachim Frykberg, dyrektor generalny firmy.

Od września Jula zyska również nowego dyrektora ds. marketingu. Jonas Järrenfors rozpocznie pracę w Skarze, szwedzkiej centrali sieci. Jonas przechodzi do Jula z firmy NetOnNet, w której pełnił tę samą funkcję.

-Cyfryzacja ma nam pomóc budować i wzmacniać markę oraz wspierać wzrost i zwiększać konkurencyjność. Zawsze musimy dostarczać klientom odpowiednich informacji, narzędzi i ofert. Dzięki doświadczeniu w zakresie marketingu i zarządzania Jonas jest odpowiednią osobą do poprowadzenia prac rozwojowych – przekonuje Joachim Frykberg, dyrektor generalny Jula AB.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kika 2015-06-20 07:43:39

    A dlaczego nie podaje pełnych danych o swojej karierze?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane