Tomasz Żarnecki, franczyzobiorca E.Leclerc chce wydzierżawić sklepy Almy

Autor: dlahandlu.pl 17 stycznia 2017 19:55

Tomasz Żarnecki, franczyzobiorca E.Leclerc chce wydzierżawić sklepy Almy

Nowy inwestor Alma Market, przedsiębiorca Tomasz Żarnecki, chce wydzierżawić zorganizowaną część przedsiębiorstwa spółki, obejmującą zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową spółki. Alma prowadzi obecnie 9 sklepów.

Zarząd Alma Market S.A. w restrukturyzacji poinformował, że 17 stycznia 2017 r. uzyskał informację o złożeniu przez zarządcę masy sanacyjnej spółki wniosku do Sądu Rejonowego dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, VIII Wydział Gospodarczy dla Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosku o wyrażenie zgody na zawarcie umowy dzierżawy zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki obejmującej zespół składników majątkowych i niemajątkowych związanych z działalnością handlową spółki - czytamy w komunikacie.

Wniosek zakłada zawarcie umowy dzierżawy pomiędzy zarządcą masy sanacyjnej spółki a spółką Alma Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie – spółką zależną od Tomasza Żarneckiego, na okres 25 miesięcy od daty jej podpisania, a w razie zawarcia układu z wierzycielami – na okres 12 miesięcy po dniu prawomocnego zakończenia postępowania sanacyjnego prowadzonego wobec spółki w drodze zatwierdzenia układu - głosi komunikat.

Czytaj też: Przedsiębiorca z Nowego Targu uratuje Almę?

Przedmiot dzierżawy ma być wykorzystywany dla prowadzenia działalności gospodarczej o tym samym przedmiocie i charakterze, jaka była prowadzona dotychczas przez spółkę. Projekt umowy dzierżawy zakłada obowiązek dzierżawcy zapłaty płatnego co miesiąc czynszu dzierżawnego oraz wszystkich kosztów związanych z przedmiotem dzierżawy, w tym podatków, opłat za użytkowanie wieczyte, czynszów najmu, opłat eksploatacyjnych i opłat za media, kosztów ubezpieczenia, itp., a także przejęcie praw i obowiązków ze stosunków pracy z pracownikami obiektów handlowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Umowa dzierżawy zakłada ustanowienie prawa pierwokupu na rzecz dzierżawcy składników związanych z przedmiotem dzierżawy - czytamy w komunikacie.

Umowa dzierżawy ma zostać zawarta po i pod warunkiem uzyskania zgody sądu.

2 stycznia w KRS została zarejestrowana spółka Alma Kraków z siedzibą w Krakowie, które udziałowcem i prezesem zarządu jest Tomasz Żarnecki. Kapitał zakładowy spółki to 100 tyś. zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gapcio 2017-01-19 22:35:33

  Trup

  trupa

  trupowi

  trupa

  z trupem

  o trup

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane