PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Tomaszów Lubelski: Biedronka doprowadziła do zmiany przepisów

Autor: gazeta.pl 24 lipca 2014 12:12

Siedem lat temu samorządowcy z Tomaszowa uznali, że należy rozpocząć krucjatę z pijaństwem w tym mieście. Wprowadzono następujące zasady: sklepy mogły być otwarte od szóstej rano do północy, a restauracje, kawiarnie, bary, cała mała gastronomia, pijalnie piwa od szóstej do drugiej w nocy. Teraz zmieni się to przez... Biedronkę - czytamy w gazeta.pl.

Całą dobę miały być czynne te lokale, w których organizowano imprezy zamknięte (wesela, dyskoteki, urodziny etc.) oraz sklepy na stacjach paliw. Dodatkowo właściciel czy kierownik marketu musiał podać w widocznym miejscu swoje nazwisko oraz godziny otwarcia. Kto się nie dostosował, mógł dostać grzywnę.

Przez prawie sześć lat zakazy obowiązywały. Nie interweniowały nawet służby wojewody, które mają kontrolować to, co uchwalają radni.

Obecny burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski pamięta, że jedna z Biedronek obsługująca głównie Ukraińców postanowiła handlować 24 godziny na dobę. Gdy jej szefowie zorientowali się (lub zwrócono im uwagę), że to niezgodne z miejscowym prawem, do Żukowskiego wpłynęła prośba, by przepisy zmienić i pozwolić sklepom na pracę na okrągło - pisze gazeta.pl.

Burmistrz przedstawił sprawę radnym, a ci uznali, że uchwały z 2007 roku ruszać nie będą. Wtedy Jeronimo Martins poskarżyło się wojewodzie, a ten wniósł sprawę do WSA w Lublinie. Wojewoda zarzucał tomaszowskim radnym m.in. że złamali konstytucyjne zasady wolności działalności gospodarczej i równości wobec prawa. Jak? W prosty sposób: jedni mogli sprzedawać całą dobę, a inni w wyznaczonych godzinach.

WSA niedawno wydał orzeczenie po myśli urzędników z Lublina. Unieważnił uchwałę i nakazał, by jej nie stosowano.


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • artur 2014-07-24 20:22:18

  To jest burmistrz sługus lepiej niech tyłka nadstawi stonce

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane