PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tower Investmenst rezygnuje z projektów handlowych SHOPIN w Świebodzicach i w Jaśle

Autor: dlahandlu.pl 1 września 2017 14:19

Zarząd Tower Investments S.A. poinformował, że z dniem 31 sierpnia 2017 r., wobec nie spełnienia się wszystkich warunków, wygasły umowy przedwstępne dotyczące nabycia nieruchomości w Świebodzicach. Po przeprowadzeniu stosownych analiz, zarząd spółki podjął uchwałę o rezygnacji z realizacji parku handlowego SHOPIN w Świebodzicach, w tym o nieprzedłużaniu ww. umów.

W ramach ww. uchwały zarząd Spółki podjął również decyzję o rezygnacji z realizacji projektu w Jaśle. Decyzje zarządu spółki wynikają z faktu, że obserwowana sytuacja na rynku głównych najemców, w szczególności z branży spożywczej, charakteryzuje się aktualnie wzmożoną aktywnością w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców. Obecnie występują znaczące różnice w wysokości czynszów najmu w obiektach zlokalizowanych w największych miastach w Polsce w stosunku do miast poniżej 50 tys. mieszkańców.

- Ponadto inwestorzy finansowi wykazują zainteresowanie nabyciem wynajętych obiektów usługowo-handlowych przede wszystkim w głównych aglomeracjach Polski. Na dzień dzisiejszy nie można jednoznacznie stwierdzić na ile jest to trend przejściowy, a tym samym jak długo tego rodzaju sytuacja rynkowa będzie się utrzymywać - poinformowała spółka.

Zarząd Tower Investments poinformował także o zawarciu listu intencyjnego, dotyczącego nabycia nieruchomości o powierzchni 1,81 ha położonej w Poznaniu.

Spółce przysługuje wyłączność na prowadzenie negocjacji i zawarcie umowy przedwstępnej przez okres 4 miesięcy. W tym czasie spółka przeprowadzi badanie due diligence nieruchomości. Umowa przedwstępna nabycia nieruchomości zostanie zawarta pod warunkiem pozytywnego wyniku tego badania, przy czym ocena wyniku badania należy wyłącznie do Tower Investments. Cena nabycia nieruchomości nie przekroczy 8 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane