Tower Investments sprzedaje lokale handlowe. Będzie w nich działać Biedronka

Autor: dlahandlu.pl 19 października 2017 11:22

Zarząd Tower Investments S.A. poinformował o zawarciu przedwstępnych umów sprzedaży trzech nieruchomości handlowych spółkom zależnym Metropolitan Investment S.A.

Zarząd Tower Investments S.A. poinformował, że spółka Gatid Investments Sp. z o.o., w której spółka Tower Investments Sp. z o.o. (spółka zależna) posiada 50 proc. udziałów, zawarła z Projekt Konstruktorska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, spółką zależną od spółki Metropolitan Investment S.A., przedwstępną umowę sprzedaży części lokalu handlowo – usługowego, o powierzchni około 1.358 mkw., oraz przylegającego do niego garażu wielostanowiskowego o powierzchni około 755,58 m² zlokalizowanych przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie.
Cena netto zakupu nieruchomości będzie stanowiła sumę 1.750.000 zł netto oraz kwoty obliczonej w taki sposób, że umożliwi ona kupującemu osiągnięcie rentowności w wysokości 7,5% rocznie (uwzględniając czynsz najmu i roczne koszty stałe związane z utrzymaniem nieruchomości).
Umowa przyrzeczona zostanie zawarta do dnia 20 grudnia 2017 r. o ile do tego dnia zostaną spełnione wszystkie warunki wskazane w umowie (m.in. założenie ksiąg wieczystych, zawarcie umowy najmu z Jeronimo Martins Polska S.A.).

Tower Investments S.A. poinformowała także o zawarciu z Projekt Dereniowa Sp. z o.o., spółką zależną od spółki Metropolitan Investment S.A., przedwstępnej umowy sprzedaży lokalu użytkowego wraz z przynależnym pomieszczeniem gospodarczym, o łącznej powierzchni 1.182,39 mkw. oraz 11 podziemnymi miejscami postojowymi, przy ul. Dereniowej w Warszawie. Cena netto zakupu nieruchomości będzie stanowiła sumę 1.229.000 zł netto oraz kwoty obliczonej w taki sposób, że umożliwi ona Kupującemu osiągnięcie rentowności w wysokości 7,9% rocznie. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta do dnia 20 grudnia 2017 r. o ile do tego dnia zostaną spełnione wszystkie warunki wskazane w Umowie (m.in. założenie ksiąg wieczystych, zawarcie aneksu do umowy z Jeronimo Martins Polska S.A.).

Spółka poinformowała również, że spółka Shopin Szwedzka Sp. z o.o., w której jedynym udziałowcem jest Tower Investments S.A., zawarła z Projekt Szmulki Sp. z o.o., spółką zależną od spółki Metropolitan Investment S.A., przedwstępną umowę sprzedaży części lokalu handlowego, o powierzchni 931,72 mkw., położonego przy ul. Szwedzkiej w Warszawie. Cena netto zakupu Nieruchomości będzie stanowiła sumę 600.000 zł netto oraz kwoty obliczonej w taki sposób, że umożliwi ona Kupującemu osiągnięcie rentowności w wysokości 7,85% rocznie. Umowa przyrzeczona zostanie zawarta do dnia 20 grudnia 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane