PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Toys”R”Us Poland: Nasza sytuacja jest stabilna

Autor: dlahandlu.pl 20 września 2017 17:30

Toys”R”Us Poland: Nasza sytuacja jest stabilna fot. materiały prasowe

W nawiązaniu do ostatnich publikacji dotyczących kondycji finansowej Toys”R”Us, spółka Toys”R”Us Poland wyjaśnia, iż te doniesienia są mocno przesadzone.

18 września spółka Toys”R”Us Inc. Z siedzibą w Wayne, w USA złożyła do sądu wniosek o objęcie ochroną prawną, wszczynając w ten sposób procesy restrukturyzacji finansowej firmy. Procedura ta dotyczy wyłącznie spółek w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie i nie ma nic wspólnego z ogłaszaniem bankructwa.

Proces restrukturyzacji ma na celu zwiększenie elastyczności finansowej firmy do celów inwestycji i dalszego rozwoju. W wyniku tego procesu spółka nie planuje zamykać żadnego sklepu, a na swoją działalność operacyjną otrzyma dodatkowe finansowanie o wartości ponad 3,0 mld USD.

 – Dla Toys“R”Us nastała nowa era, w której w trwały i skuteczny sposób zamierzamy pozbyć się ciążących nam ograniczeń finansowych –   powiedział Dave Brandon, prezes i dyrektor generalny Toys”R”Us Inc. – Jesteśmy przekonani, że kroki te pozwolą nam zapewnić, że legendarne marki Toys“R”Us i Babies“R”Us przetrwają wiele kolejnych dekad.

 – Chcemy z całą mocą pokreślić, że sytuacja Toys”R”Us Poland jest stabilna – wyjaśnia Wojciech Czernek, dyrektor zarządzający Toys”R”Us w Polsce – Polska spółka nie podlega procedurze ogłoszonej w USA. Pracujemy tak samo, jak do tej pory skupiając się na przygotowaniach do zbliżającego się sezonu gwiazdkowego oraz na zrealizowaniu wyniku, jaki firma założyła sobie na ten rok. Pracujemy również nad długofalową strategią firmy uwzględniającą kolejne otwarcia sklepów stacjonarnych oraz dalszy rozwój sklepu internetowego.”

Toys”R”Us to kultowa sieć sklepów z zabawkami i produktami dla niemowląt. Znakiem rozpoznawczym Toys”R”Us jest duża przestrzeń handlowa i szeroki asortyment. Obecnie Toys”R”Us posiada około 1600 sklepów w 36 krajach, z czego w Polsce16 sklepów stacjonarnych oraz sklep internetowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane