Tradis chce przejąć działalność hurtową spółki Nadwiślanka

Autor: www.dlahandlu.pl 7 września 2011 10:05

Tradis chce przejąć działalność hurtową spółki Nadwiślanka

Grupa Dystrybucyjna Tradis i Nadwiślanka SA podpisały list intencyjny dotyczący nabycia aktywów hurtowych toruńskiej spółki. Warunkiem realizacji transakcji jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tradis skierował już do UOKiK zgłoszenie zamiaru koncentracji.

Nadwiślanka SA od 1989 roku działa w zakresie hurtowej sprzedaży artykułów FMCG na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Posiada największą w województwie halę sprzedażową, gdzie na powierzchni 4,5 tys. mkw. oferuje ponad 7 000 produktów. Obiekt wyposażony jest także w chłodnię o powierzchni 660 mkw.. Nadwiślanka prowadzi sprzedaż samoobsługową oraz z dowozem do klientów. Jej klientami są sklepy, hurtownie, punkty gastronomiczne, instytucje publiczne oraz prywatne firmy. W 2010 roku obroty z działalności hurtowej spółki wyniosły ponad 71 mln zł.

- Od 22 lat Nadwiślanka samodzielnie prowadzi działalność hurtową w zakresie dystrybucji artykułów spożywczych. W latach 90-tych rozpoczął się w Polsce proces integracji w naszej branży. Uczestniczyliśmy w nim tworząc z partnerami stowarzyszenia i grupy zakupowe. Współpracowaliśmy również aktywnie z Emperią i Tradisem Zdajemy sobie sprawę, że proces koncentracji rynku dystrybucji towarów konsumpcyjnych jest nieunikniony. Chcemy w nim uczestniczyć, by nasza dotychczasowa działalność była kontynuowana w ramach silnej Grupy Dystrybucyjnej z korzyścią dla naszych klientów - mówi Antoni Pankiewicz, prezes zarządu spółki Nadwiślanka

Inwestycja związana z nabyciem aktywów toruńskiej spółki zostanie sfinansowana ze środków własnych Tradisu.

- Podpisanie listu dotyczącego nabycia aktywów hurtowych Nadwiślanki jest elementem realizacji strategii Grupy Dystrybucyjnej Tradis, której celem jest pozycja lidera polskiej dystrybucji FMCG. Planujemy intensywny rozwój organiczny i zapraszamy do naszej grupy inne polskie firmy. Wznowiliśmy zawieszone ze względu na umowę inwestycyjną rozmowy z firmami, które chciały dołączyć do Tradisu. Przyłączenie działalności hurtowej Nadwiślanki będzie pierwszym ich efektem, kolejnych spodziewam się w perspektywie najbliższych kilku miesięcy - mówi Kazimierz Mars, prezes zarządu Tradis Sp. z o.o.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    5,97

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10811

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane