Tradis czeka restrukturyzacja. Zaczynają się zwolnienia

Autor: Kurier Lubelski, www.dlahandlu.pl 21 sierpnia 2012 10:34

Tradis czeka restrukturyzacja. Zaczynają się zwolnienia

Spółkę Tradis, należącą od pół roku do koncernu Eurocash, czeka restrukturyzacja. Pracownicy obawiają się, że stracą zatrudnienie. W czerwcu firma przeprowadziła zwolnienia grupowe w swoim oddziale w Zamościu. Pracę straciło 36 osób - podał Kurier Lubelski.

Jak mówi w rozmowie z "KL" jeden z pracowników, w całej Polsce spółka może wypowiedzieć umowy ponad tysiącu osób, ale część ma przejść do Eurocash.

Przedstawiciele Eurocash potwierdzają, że Tradis czeka restrukturyzacja.

Obecnie w spółce Tradis pracuje ponad 4400 osób. Analitycy spodziewają się jednak, że spore zmiany dotkną logistykę, przewidują też pewne modyfikacje w polityce magazynowej spółki. Największe zwolnienia, ich zdaniem nastąpią natomiast w administracji.

 

Jak ostatnio informowaliśmy, spółka Tradis zamierza sprzedać magazyn w Rykach przy ul. Fabrycznej 2.Oprócz tego grupa poszukuje inwestorów chcących przejąć prawa umów najmu w pięciu innych magazynach.

I kw. 2012 r. był pierwszym okresem, w którym Grupa Eurocash konsolidowała wyniki przejętej Grupy Tradis. Skonsolidowane przychody firmy wyniosły ponad 3,7 mld zł (wzrost o 79,6 proc.), EBITDA (zysk operacyjny plus amortyzacja) 60 mln zł (+83,7 proc.), a zysk netto 10,3 mln zł (+17,0 proc.).  Akwizycja Grupy Tradis dodała w I kw. 1,39 mld zł sprzedaży. Wyłączając sprzedaż Grupy Tradis, wzrost sprzedaży Grupy Eurocash wyniósł rok do roku 15,4 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • LU 2012-08-21 14:15:32

    Eurocash jeńców nie bierze

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane