PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tradis nie wyklucza większych fuzji i przejęć w przyszłym roku

Autor: PAP 10 listopada 2011 14:36

Tradis nie wyklucza większych fuzji i przejęć w przyszłym roku

Należąca do Emperii grupa Tradis nie wyklucza większych fuzji i przejęć, do rozmów na ich temat zamierza powrócić w przyszłym roku. Spółka planuje także intensywny rozwój organiczny, w tempie wyższym niż rośnie rynek. W 2012 roku sprzedaż ma wzrosnąć organicznie o 8 proc. rdr - powiedział Artur Kawa, prezes Emperii.

"Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami dystrybucyjnymi, działającymi regionalnie. W tym segmencie w Polsce jest jeszcze wiele interesujących podmiotów, które idealnie pasują do struktur Tradisu" - powiedział prezes Emperii.

Prezes Kawa zwrócił uwagę, że obecnie Emperia koncentruje się jednak na sprzedaży segmentu detalicznego. "W ostatnim czasie sporo naszej energii pochłania proces aukcyjny związany z pozyskaniem inwestora dla segmentu detalicznego Emperii. Do końca roku planujemy podpisać umowę inwestycyjną z potencjalnym inwestorem. Po tym terminie wrócimy do intensywnych rozmów w sprawie fuzji i przejęć większych firm dystrybucyjnych. Konsekwencja w realizacji fuzji i przejęć pozwoli nam umocnić pozycję Tradisu w każdym regionie Polski i istotnie zwiększyć jego skalę działania. To z kolei przełoży się na naszą siłę w negocjacjach handlowych z producentami i umożliwi zagwarantowanie jeszcze bardziej atrakcyjnej oferty dla detalu" - powiedział prezes.

"Przyłączanie regionalnych dystrybutorów pozwala nam sprawnie wkomponować działalność danej spółki do Grupy Dystrybucyjnej Tradis, szybko korzystać z efektów integracji oraz pozyskać grono wykwalifikowanych pracowników i menedżerów. Dobrym przykładem jest tu spółka Nadwiślanka, która doskonale uzupełnia naszą działalność na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Obecnie czekamy na zgodę UOKiK na przyłączenie jej działalności dystrybucyjnej do Tradisu" - dodał.

Tradis zamierza kontynuować intensywny rozwój organiczny w tempie wyższym niż rośnie rynek. "Zgodnie z opublikowaną przez nas prognozą na lata 2011 i 2012 w ramach rozwoju organicznego Tradis będzie osiągał ok. 8 proc. wzrosty sprzedaży, przy tempie rozwoju rynku szacowanym przez nas na ok. 1 proc" - powiedział prezes Kawa. Opublikowana niedawno prognoza grupy Emperia dla działalności kontynuowanej zakłada, że przychody grupy w 2012 roku wzrosną do 4,893 mld zł z 4,535 mld zł (bez uwzględnienia przychodów do sprzedawanego własnego detalu), co oznaczać będzie wzrost o 8 proc. rdr.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,96

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane