PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Transfer z Colliersa na szefa Echo Prime Properties

Autor: dlahandlu.pl 7 czerwca 2016 11:16

Hadley Dean, były prezes EMEA Compass Offices i członek zarządu Colliers International EMEA kierujący pracą zespołów w Europie Wschodniej, został powołany na stanowisko prezesa Echo Prime Properties. Nowe obowiązki przejmie niezwłocznie.

Echo Prime Properties (EPP), z aktywami o wartości 1,2 mld euro, jest własnością Redefine Properties i Echo Investment. EPP kontroluje aktywa komercyjne wcześniej należące do grupy Echo Investement i będzie działać wg formuły zbliżonej do funduszu REIT. Jej celem strategicznym jest jest dalsze rozszerzanie portfela o atrakcyjne aktywa komercyjne.

Hadley Dean przez ponad 20 lat pracował w branży nieruchomości w Londynie, Warszawie, Europie Środkowej, a ostatnio w Helsinkach. Posiada dyplom Uniwersytetu Sheffield Hallam w dziedzinie wyceny i zarządzania nieruchomościami oraz tytuł BSC z Uniwersytetu Newcastle. Trzynaście lat spędził w Polsce pracując dla Colliers International, najpierw pomagając w budowie pozycji firmy, a potem kierując jej operacjami w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest członkiem Royal Institute of Chartered Surveyors. Hadley Dean ma 44 lata, ma żonę i pięć córek.

Redefine Properties Limited, to południowo afrykański REIT. Zarządza aktywami wartości 65 mld ZAR (około 4 mld Euro). Firma jest notowana na giełdzie w Johannesburgu od 2000 roku.
Ma w swoim portfelu obiekty biurowe handlowe i przemysłowe. Oprócz Republiki Południowej Afryki jest obecna na rynku australijskim, gdzie jest m.in. znaczącym akcjonariuszem notowanej na australijskiej giełdzie Cromwell Property Group, która kontroluje fundusz Valad Europe inwestujący m.in. w Polsce w obiekty handlowo-przemysłowo-usługowe. Redefine Properties poprzez Redefine International PLC – fundusz notowany na giełdzie londyńskiej – inwestuje także na rynku niemieckim i brytyjskim.

Echo Investment SA realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 120 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 100 000 mkw.

Od 2015 roku Echo Investment jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane