Transfery personalne w sieciach handlowych w 2016 roku

Autor: dlahandlu.pl 27 grudnia 2016 08:40

Transfery personalne w sieciach handlowych w 2016 roku fot. Fotolia

Rok 2016 upłynął pod znakiem kontrowersji wobec pomysłu wprowadzenia podatku handlowego, zakazu handlu w niedziele a także konieczności wprowadzania podwyżek płac dla szeregowych pracowników, by uatrakcyjnić miejsca pracy w handlu. Jednocześnie rynek czekał na duże transakcje akwizycyjne przy jednoczesnym spadku tempa rozwoju organicznego większości sieci handlowych. Na zapleczu tych wydarzeń doszło do kilkunastu transferów personalnych w handlu. Oto najciekawsze z nich.

1 stycznia 2016 roku funkcję dyrektora generalnego sieci Biedronka w Polsce objął Luís Araújo, który z Jerónimo Martins związany jest od 20 lat. Przed przyjazdem do Polski pracował jako dyrektor generalny Pingo Doce. Nominacja związana była z faktem, że po 15 latach spędzonych w Polsce i 25 latach w Jeronimo Martins Pedro Pereira da Silva odszedł z Grupy JM i rozpoczął pracę jako szef rosyjskiej Grupy Dixy, która zarządza trzecią co do wielkości siecią sklepów spożywczych w Rosji.
Pod koniec stycznia Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka w latach 2010-14 i członek zarządu Biedronki, związany z Jeronimo Martins przez 18 lat, został prezesem zarządu Żabka Polska. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Andrzejewskiego, który został wiceprezesem zarządu ds. operacyjnych w spółce. Natomiast od 1 kwietnia do zarządu spółki Żabka Polska dołączyła Anna Grabowska, obejmując stanowisko członka zarządu ds. komercyjnych. Wcześniej Anna Grabowska, jako wieloletnia dyrektor działu zakupów artykułów żywnościowych, członek zarządu i wiceprezes związana była przez blisko 19 lat z Tesco Polska. Z zarządu firmy zostali wykreśleni Przemysław Kijewski, odpowiedzialny za logistykę i Maciej Mitoraj, odpowiedzialny za marketing i rozwój.
W styczniu 2016 roku Tomasz Waligórski, były prezes zarządu Polomarketu i były dyrektor handlowy Biedronki przeszedł do firmy Eurocash na stanowisko Retail General Managera.
Do grona pracowników Eurocash jako dyrektor zakupów cash &carry dołączył także Krzysztof Wojciechowski, który przez poprzedni rok był dyrektorem ds. zakupów w sieci Mila, a wcześniej przez 18 lat związany był z Auchan Polska, w ostatnim czasie jako dyrektor zakupów spożywczych dużej rotacji.

 • KW 2016-12-28 13:32:44

  Pingo Doce nie jest w Hiszpani tylko w Portugalii skąd pochodzi Jeronimo Martins...  Cyt. Wikipedia: Pingo Doce - największa sieć sklepów w Portugalii, należy do grupy Jerónimo Martins SGPS, S.A.. Założono ją w roku 1980.  Karygodny błąd "Dziennikarza"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,27

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane