PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Trigon DM: Branża dystrybucji odporna na kryzys, a EKO Holding należy do najtańszych spółek

Autor: PAP 16 grudnia 2011 13:10

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 14 grudnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla EKO Holding od zalecenia "kupuj", ustalając cenę docelową akcji spółki na 5,8 zł.

- Cenę docelową jednej akcji EKO Holding w horyzoncie 9-miesięcznym wyznaczamy na 5,8 zł. W porównaniu do obecnej ceny rynkowej daje to ponad 25-proc. potencjał wzrostu. Wydajemy rekomendację +kupuj+. Uważamy, że kurs akcji spółki będzie się lepiej zachowywać od kursów spółek porównywalnych. Pozytywny wpływ na jego kształtowanie może mieć uruchomienie uchwalonego już skupu akcji, na który przeznaczono do 5 mln zł"- poinformowano w raporcie.

"Największe ryzyko dla naszej wyceny związane jest z ewentualnym znacznym pogorszeniem sytuacji na rynku handlu FMCG. Wpływać na to może oczekiwane spowolnienie gospodarcze oraz dalszy wzrost konkurencyjności w branży. Oba te czynniki dotyczą jednak wszystkich podmiotów działających na tym rynku. W naszej ocenie branża dystrybucji żywności jest relatywnie odporna na kryzys, a EKO Holding należy do najtańszych spółek z tej branży notowanych na polskim rynku - podano.

Analitycy Trigon DM poinformowali, że chociaż widzą zagrożenia co do dynamiki wzrostu sprzedaży detalicznej w najbliższym czasie, sądzą, że przeprowadzone w EKO Holding zmiany, po bardzo słabym bieżącym roku, pozwolą jej na poprawę rentowności w kolejnych latach.
"Pozostając ostrożnym co do możliwości wzrostu sprzedaży obecnej sieci EKO Holding, sądzimy że 2011 rok jest najsłabszym w historii spółki. W 2012 roku oczekujemy poprawy wyników związanej z działaniami podjętymi przez zarząd, jak również z pozytywnym efektem włączenia do grupy spółki Niwex. Zwracamy uwagę, że prezentowany w raporcie na 2012 rok niemal 20-proc. wzrost sprzedaży to w dużym stopniu efekt konsolidacji nowych spółek, w znacznie mniejszym - wzrostu sprzedaży wynikającego z nowych otwarć" - dodali.
Prognozy analityków Trigon DM dla EKO Holding zakładają w 2011 roku 1,496 mld zł przychodów, 16,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 8,5 mln zł zysku netto. W 2012 roku wielkości te mają wynieść kolejno: 1,782 mld zł, 28,5 mln zł oraz 18,1 mln zł, a w roku 2013: 1,865 mld zł, 32,6 mln zł oraz 21,7 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane