Trigon DM: Na rynku handlu FMCG utrzyma się pozytywna koniunktura

Autor: PAP Biznes 6 listopada 2017 15:02

Aktualne otoczenie gospodarcze jest sprzyjające dla całego sektora handlu FMCG. Znaczny powrót wzrostu cen żywności i dobre nastroje konsumenckie napędzają wzrost LFL w sektorze. Obecne prognozy i historyczny układ cykli gospodarczych wskazuje na utrzymanie pozytywnej koniunktury w perspektywie paru kolejnych kwartałów – oceniają analitycy Trigon DM.

Zdaniem analityków, wzrost konsumpcji prawdopodobnie spowolni na skutek wygasania statystycznych efektów wypłat świadczeń wychowawczych. Mimo to dynamika konsumpcji prawdopodobnie pozostanie stosunkowo wysoka ze względu na bardzo dobrą sytuację na rynku pracy, w tym oczekiwany dalszy wzrost płac, a także korzystne nastroje konsumentów.

- Przyspieszający wzrost cen i dobra koniunktura powinna być widoczna w wynikach finansowych spółek za III kwartał 2017, gdzie oczekujemy bardzo dobrych wyników sektora z wyjątkiem Eurocashu w związku z niesprzyjającym rozbiciem inflacji. W pozycjonowaniu sektorowym preferujemy spółki, które już teraz posiadają główną ekspozycje na rynek detaliczny niż hurtowy - napisano w raporcie.

W perspektywie kolejnych lat, analitycy oczekują dalszej konsolidacji sektora poprzez wzrost udziałów największych sieci detalicznych (głównie dyskontów i mniejszych formatów supermarketów).

- Uważamy, że z powodu dobrej koniunktury w bieżącym kwartale akcje spółek będą zachowywały się lepiej od indeksów bazowych WIG 20 i mWIG40 - napisano w raporcie.

Trigon DM rekomenduje "kupuj" akcje Dino Polska (cena docelowa 80 zł) oraz Emperii Holding (cena docelowa 105 zł) oraz radzi "trzymać" akcje Eurocashu (cena docelowa 39 zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8509

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane