PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

TriGranit: Polski rynek nieruchomości perspektywiczny

Autor: propertynews.pl 19 maja 2011 11:12

- Kryzys na światowym rynku nieruchomości cały czas trwa, ale w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie cały czas brakuje powierzchni handlowej i biurowej, będzie go łatwiej przezwyciężyć - powiedział w rozmowie z portalem Propertynews.pl Sándor Demján, prezes i założyciel spółki TriGranit Development Corporation, gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w pozostałej części Europy i USA, gdzie rynek jest o wiele bardziej nasycony - Rynek nieruchomości w Polsce praktycznie nie stracił na wartości i wciąż ma duże perspektywy do dalszego rozwoju. Bardzo wysoko oceniam sposób prowadzenia polityki kursowej w Polsce, co przekłada się na rozwój ekonomiczny kraju. To jeden z elementów sukcesu Polski i powód, dla którego Polska nie popadła w recesję - mówi prezes i założyciel spółki TriGranit Development Corporation.

- Myśląc o przyszłości, chciałbym jednak podkreślić, że najgorsze, co mógłby zrobić polski rząd, to przystąpić do polityki harmonizacji podatkowej, którą chce przeprowadzić Unia Europejska. Dopóki Polska utrzyma się poza tym nurtem, dopóty będzie w stanie przeciwstawić się skutkom globalnej recesji - dodaje Sándor Demján.

Chciałbym podkreślić, że to właśnie Polska jest liderem regionu i jeśli kiedykolwiek zapadnie decyzja o tym, żeby upublicznić spółkę TriGranit, to zostanie ona wprowadzona na giełdę nie w Londynie czy Nowym Jorku, ale właśnie w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane