Trudna sytuacja lubelskiego Reala - redukcje etatów

Autor: dlahandlu.pl 30 stycznia 2012 10:12

Trudna sytuacja lubelskiego Reala - redukcje etatów

- W związku z trudną sytuacją ekonomiczną oraz wynikami finansowymi placówki w Lublinie podjęte zostały działania mające na celu poprawienie sytuacji ekonomicznej sklepu - wyjaśnia Grzegorz Nowak z biura prasowego, w odpowiedzi na pytanie redakcji o powody zwolnień w lubelskim Realu.

Pracownicy informują, że wypowiedzenia lub aneksy otrzyma ok. 10 proc. zatrudnionych. Centrala sieci Real przyznaje, że redukcje czasu pracy dotyczą 17 etatów. - Po konsultacjach i rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych oraz radą pracowników zdecydowano się na zmniejszenie wymiaru czasu pracy w przypadku ~17 etatów - podaje Grzegorz Nowak.

Jeszcze w lipcu 2011 roku pracownicy dostali podwyżki, o które zabiegały związki zawodowe. Obecnie sytuacja odwróciła się o 180 stopni i  pracownicy biorą pod uwagę akcję strajkową, która ma powstrzymać redukcje czasu pracy zatrudnionych osób. Jak informuje sieć Real zmniejszenie wymiaru czasu pracy w zdecydowanej wiekszości przypadków nastąpiło na mocy porozumienia stron. Jak deklaruje centrala dyrektor sklepu w Lublinie jest w stałym kontkacie ze związkami zawodowymi i radą pracowników, które mają świadomość zmian wymuszoną trudną sytuacją ekonomiczną placówki.

Sieć nie komentuje natomiast sytuacji w centrum handlowym Jantar w Słupsku, z którego hipermarket Real obecnie wyprowadza się. CH Jantar należy do Mayland Real Estate.

Sieć hipermarketów Real zanotowała w całym 2011 roku spadek sprzedaży o 2,3 proc., do 11,2 mld euro. Spadek z lokalnej walucie wyniósł 1,4 proc., a spadek sprzedaży porównywalnej - 0,8 proc. Jak informuje spółka, sprzedaż sieci Real spadła w Europie Wschodniej - przyczyną było ograniczenie zakupów w Polsce i Rumunii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2012-02-10 14:46:30

    Real w Kielcach ma wiele produktów taniej niż Tesco. Chociażby mięso. Jednak odległość jest zbyt duża a płacenie za bilet i dźwiganie to najbliższego przystanku zupełnie się nie opłaca. Szkoda, bo wiele cen jest do zaakceptowania. Real gwarantuje dowóz artykułów AGD w granicach miasta za darmo od kwoty bodajże 500zł. Szkoda,że nie mogę zamówić artykułów żywnościowych na 500zł ,żeby przywieźli do domu. Na pewno co jakiś czas z takich zakupów bym skorzystała.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane