Trudne negocjacje spółki Wawel z Biedronką. Firmy zakończą współpracę?

Autor: dlahandlu.pl 3 stycznia 2017 09:21

Trudne negocjacje spółki Wawel z Biedronką. Firmy zakończą współpracę? Fot. mat.pras. Wawel

Wawel poinformował w komunikacie, że przewiduje spadek sprzedaży wiążący się z rosnącym ryzykiem ograniczenia bądź przerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym, odpowiedzialnym za ok. 25 proc. całkowitej sprzedaży spółki. Nazwa firmy nie pada, jednak wzmianka o kontrahencie odpowiadającym za 1/4 przychodów wskazuje na Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka.

Udział sprzedaży podmiotu, z którym trwają najtrudniejsze negocjacje wynosi ok. 25 proc. całkowitej sprzedaży – podała spółka w komunikacie. 

Zarząd spółki szacuje, że sprzedaż w kolejnych kwartałach 2017 r. może ulec obniżeniu w granicach powyższego udziału. Zaznacza jednocześnie, że obecnie trudno precyzyjnie oszacować skalę ewentualnego obniżenia sprzedaży, a w związku z tym skutki i wpływ spadku sprzedaży na wyniki.

Przypomnijmy: W październiku 2015 roku zarząd spółki Wawel podał, że jego dalsza współpraca z Jeronimo Martins stoi pod znakiem zapytania. Firma podawała, że w związku z toczącymi się negocjacjami może dojść do znaczącego ograniczenia współpracy handlowej z tym partnerem. W grudniu 2015 roku firmy doszły do porozumienia i współpraca była kontynuowana.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • TOLO 2017-01-07 16:05:08

  Bardzo nierozsadne posuniecie by 25% sprzedaży skierować do jednego klienta. Strategia na skróty tak się kończy. Czas zmian w Wawelu chyba nadchodzi..

 • Pol 2017-01-07 10:36:24

  Wawel winien zdecydowanie wyrzucić biedre. Czym prędzej tym lepiej. Nie można wiecznie siedzieć na prochu. Trochę niższe ceny dla polskich sieci szybko zrekompensują wyniki. Przecież wspolpraca z biedrą to tylko wzrost obrotów i strata na sprzedaży. Wstyd współpracować

 • Edek 2017-01-04 08:12:37

  Po prostu olbrzymi błąd spółki - wręcz brak odpowiedzialności -25 % udziału w sprzedaży na jednego klienta :)..amatorzy.....strach się bać ...może kolejne 25 % ma Żabka :)...na zbity pysk wywalić dr handlowego...Amen

ZOBACZ WSZYSTKIE (8)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,04

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane