Truskawki 2017: Sezon będzie wyjątkowo krótki, a ceny - wysokie

Autor: wp.pl/sadyogrody.pl 24 maja 2017 16:13

Przymrozki nie zniszczyły upraw późniejszych odmian truskawek. Sezon na polskie owoce po prostu się opóźni. I będzie wyjątkowo krótki, a ceny - wysokie - podaje wp.pl.

Cena kilograma truskawek zmieni się znacząco za dopiero za kilka tygodni, kiedy do sprzedaży trafią owoce gruntowe. A to właśnie jest polska specjalność i główna produkcja. Im bliżej czerwca, tym będzie lepiej pod względem cen.

- Chłodny początek wiosny opóźnił dojrzewanie i dostawy zarówno truskawek, jak i polskich warzyw nowalijkowych. Dlatego truskawki spod włókniny, z produkcji polowej, mogą być odrobinę później niż rok temu - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Małgorzata Skoczewska, rzecznik Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. Jednak z każdym dniem truskawek będzie przybywało. A wtedy spadać będą też ceny.

Obecnie na Warszawskich Broniszach za kilogram krajowych truskawek trzeba zapłacić 10-15 zł/kg. W Poznaniu producenci i dystrybutorzy sprzedają polskie owoce za 18-25 zł/kg.

Nieco taniej truskawki sprzedawane są na rynku hurtowym we Wrocławiu. W tym miejscu ceny sięgają 12-13 zł/kg. W Białymstoku za truskawki otrzymać można 12-24 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej ceny owoców wahają się między 16-20 zł/kg. Taka sama cena utrzymuje się w Rzeszowie.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl na giełdzie truskawkowej w miejscowości Goławin za łubiankę truskawek trzeba zapłacić 18-25 zł. Jednak podaż owoców jest jeszcze mocno ograniczona.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8509

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane