Trwa druga batalia o rynek internetowy

Autor: Rzeczpospolita 28 marca 2017 09:03

Najpierw Ministerstwo Finansów chciało objąć podatkiem obrotowym nie tylko sieci tradycyjnych sklepów, ale również sprzedawców internetowych. Branży udało się przed tym obronić, jednak teraz znów musi walczyć. Tym razem o prawo do prowadzenia działalności w niedzielę. Może tego zakazać już niedługo obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę - czytamy w Rzeczpospolitej.

E-zakupy w niedzielę robi większość Polaków. 39 proc. z nich, ponieważ w tygodniu zwykle nie mają czasu na zakupy, zaś 38 proc. uważa, że może wtedy kupić niezbędne rzeczy, przy okazji zostając w domu. Zakupy w weekend pozwalają kupować mądrze, przeanalizować dobrze zakup – tak twierdzi 35 proc. Polaków. Ogółem zdaniem 72 proc. Polaków e-zakupy w niedzielę sprawiają, że mają więcej czasu dla bliskich – wynika z badania Izby Gospodarki Elektronicznej.

Jak informuje Rzeczpospolita potencjalny zakaz poza utrudnieniami dla konsumentów uderzy też w osoby pracujące w e-sklepach. Zdaniem Patrycji Sass-Staniszewskej, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, blisko połowa zatrudnionych w e-handlu wskazuje negatywny wpływ na obroty, a 69 proc. obawia się utraty pracy. 

Więcej czytaj w Rzeczpospolitej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane