PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Trwa prawdziwa wojna cenowa o klientów

Autor: Rzeczpospolita 13 maja 2013 09:05

Głównym narzędziem walki o klienta jest obecnie cena i to niezależnie od rodzaju sklepów. Walka na promocje może być coraz bardziej agresywna - jeśli sytuacja ekonomiczna się nie poprawi. Sieć Tesco obniżyła właśnie ceny nawet do 5 tys. pozycji asortymentowych w swoich 450 placówkach - czytamy w Rzeczpospolitej.

Michał Sikora, rzecznik Tesco Polska, podkreśla, że kampania jest zaplanowana na mniej więcej 2 miesiące. W przypadku produktów z najpopularniejszych kategorii, jak bułki, jogurty czy wody ceny w Tesco spadły o 10 proc.

Jak informuje rp.pl sama kampania Tesco nie jest na rynku niczym nadzwyczajnym, jednak skala obniżek zrobiła wrażenie na niektórych konsumentach. Tesco wprost uderza w sieci dyskontowe, które uchodziły dotąd za najtańsze na rynku.

Zdaniem Andrzeja Falińskiego, dyrektora geeralnego POHiDu, wojna cenowa to normalna sytuacja, bo sieci albo obniżają ceny lub inwestują w inne sposoby obniżania kosztów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2013-05-13 15:05:33

  Przeciętny Polak ma coraz mniej pieniędzy na zakupy. Każda podwyżka energii iinnych opłat to kolejne rezygnacje z zakupow żywnosciowych albo zmiana żywienia na tańsze. Producenci zostają z towarem więc nie mają wyjścia jak obniżyc ceny albo zapełniać magazyny przeterminowanym towarem . Z wielu produktów zrezygnowałam całkiem po tych aferach z żywnością . Te afery daja sie we znaki także uczciwszym producentom , bo zaufanie konsumentów znacznie spadło.

 • czytelnik 2013-05-13 14:31:18

  Złodziejska polityka. To nie Tesco robi obniżkę cen, a dostawcy. Tesco i tak na swoje wyjdzie a dostawca do produktów będzie musiał dopłacić.

 • waldiwaldi 2013-05-13 14:09:55

  Ja bym nie nazwał tego obniżką, ale dostosowaniem się do innych marketów. Niestety większość produktów w Tesco jak dotąd jest w najdroższych cenach, tylko Żabka w tym boju wyprzedza sieć Tesco. To że są promocje na jakieś produkty to nic nadzwyczajnego, generalnie Tesco jest drogie.

  Ale nie neguję cen Tesco, w końcu to 24H i czasami też tam zmuszony jestem zrobić zakupy :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane