PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Trwa restrukturyzacja Advadisu, w przyszłym roku emisja obligacji

Autor: PAP 20 października 2010 21:07

- Advadis, dystrybutor alkoholi i napojów, kontynuuje restrukturyzację, a pierwsze oszczędności będzie widać w listopadzie tego roku. Emisja obligacji będzie możliwa prawdopodobnie w pierwszym półroczu przyszłego roku - powiedział w rozmowie z PAP Grzegorz Waśniewski, prezes Advadisu.

"Pracujemy nad optymalizacją kosztów, restrukturyzacją organizacji firmy, kładziemy większe akcenty na kierunki sprzedażowe, usprawniamy pracę zespołu handlowego" - powiedział Waśniewski.

"Efekty optymalizacji będzie widać w 2011 roku, ale część oszczędności pojawi się w sposób namacalny od listopada tego roku" - dodał.

Pokreślił, że spółka kontynuuje też rozwój organiczny. W październiku uruchomiony został nowy oddział na Roztoczu, w Tomaszowie Lubelskim.

"Podtrzymuję, że nie planujemy żadnych przejęć kapitałowych. Nowe oddziały będziemy tworzyć organicznie, tylko poprzez przejmowanie zespołów ludzkich funkcjonujących w danym terenie" - powiedział prezes. Dodał, że spółka pracuje też nad optymalizacją regionu śląskiego.

"W perspektywie kilku tygodni poinformujemy o likwidacji jednej z dwóch platform w tamtym regionie, oczywiście nie stracimy rynku" - powiedział.

Waśniewski powtórzył, że spółka pracuje nad wzrostem sprzedaży wódki. "Mamy drobne sukcesy w zwiększaniu sprzedaży kategorii alkoholi twardych. Widzimy stopniowy wzrost sprzedaży wódki w porównaniu z wcześniejszymi okresami" - powiedział.

Na koniec I półrocza 2010 sprzedaż wódki stanowiła około 18 proc. w strukturze przychodów spółki. Rozwój tej kategorii ma pomóc zwiększyć sprzedaż do 1 mld zł rocznie.

"Osiągnięcie 1 mld zł przychodów jest możliwe za dwa lata. W dużej mierze zależy to od tego, jak będzie przebiegać proces implementacji alkoholu twardego, bo poprzez alkohol twardy możemy zwiększyć przychody. Do tego uruchamiać będziemy nowe oddziały" - powiedział prezes.

Waśniewski poinformował, że w tym roku spółce trudno będzie wypracować zysk. "Ze swojej strony robimy wszystko, by wygenerować w tym roku zysk, ale skala zaniedbań jest tak duża, że osobiście uważam, że to w tej chwili niemożliwe. Nie chcę deklarować żadnych cyfr, a o prognozach na rok przyszły będziemy mogli rozmawiać po ukończeniu budżetu, w końcówce roku" - powiedział.

Celem dla spółki jest osiąganie w przyszłości 2 proc. rentowności netto.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane