Trwa wyprzedaż akcji Alma Market

Autor: Parkiet 1 lutego 2017 09:13

W ostatnich dniach notowania Almy charakteryzują się wyjątkowo dużymi wahaniami - pisze "Parkiet".

W poniedziałek akcje właściciela coraz mniejszej sieci delikatesów drożały o kilkanaście procent, a już we wtorek taniały nawet o 10 proc. Wtorkową reakcję inwestorów można tłumaczyć informacjami o tym, że fundusze zarządzane przez Ipopemę sprzedały wszystkie akcje Almy. Walorów pozbywa się również przewodniczący rady nadzorczej, Jerzy Mazgaj. Zmniejszył swoje zaangażowanie z 16, 8 proc. do 11,8 proc. ogólnej liczby akcji, które dają mu 36,3-proc. udział w łącznej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu.

Ponadto zarządca Almy Marketu złożył w Sądzie Rejonowym w Krakowie wniosek o umorzenie postępowania sanacyjnego, otwartego przez sąd w połowie grudnia. Wcześniej Alma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku.

Więcej w "Parkiecie". 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • david 2017-02-02 11:40:10

  Niestety prawo w Polsce raczkuje w takich sprawach. Często te same osoby krążą po różnych firmach i tylko odcinają ze znajomymi dla siebie nieprzyzwoite kupony a firmy się przewracają. Powstają nowe twory. W tym wypadku nie wiem jak było i pewnie się nie dowiemy z prasy takiej jak ta.

  Hola Amigos !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,71

 • Min

  2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane