Trwają intensywne prace przy rozbudowie Silesia City Center

Autor: dlahandlu.pl/pr 10 stycznia 2011 09:35

W Silesia City Center trwa rozbiórka południowo-zachodniej strony centrum. Już wkrótce w tym miejscu powstaną dwie kondygnacje nowych sklepów oraz parking podziemny. Prace budowlane na terenie centrum potrwają do jesieni 2011 roku.

Do zakończenia prac związanych z rozbudową Silesia City Center pozostało tylko 10 miesięcy, dlatego prace na placu budowy prowadzone są w kilku miejscach jednocześnie. Wszystkie prace związane są z czwartym, najdłuższym etapem rozbudowy, który rozpoczął się na początku grudnia i potrwa do wiosny. W tym czasie powstaną fundamenty nowej części Silesia City Center, ukończone zostaną także prace wzdłuż elewacji centrum. Prowadzona będzie także rozbiórka południowo-zachodniej części centrum, miejsca, gdzie do tej pory znajdowały się takie sklepy jak Mango, Ryłko czy Le Mac. Sklepy te jeszcze w listopadzie zostały przeniesione do nowych lokalizacji.

Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw. Powstanie dodatkowo 60 sklepów. Pracę w nowej Silesii znajdzie kolejne 500 osób. Inwestorem jest obecny właściciel Silesia City Center - Immofinanz Group. Koncepcję architektoniczną nowej Silesia City Center stworzyła pracownia Bose International Planning and Architecture.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane