Trzeci kwartał rekordowy dla Organic Farmy Zdrowia

Autor: www.dlahandlu.pl 17 listopada 2011 21:42

Trzeci kwartał rekordowy dla Organic Farmy Zdrowia

Ponad 23 mln złotych sprzedaży na koniec trzeciego kwartału 2011 roku, to nowy rekord dla Organic Farmy Zdrowia. Sprzedaż jest wyższa o 45% od sprzedaży po 3 kwartałach rok temu ale jest też wyższa od sprzedaży w całym 2010 roku, która wyniosła 22,645 mln złotych.

Wynik EBITDA na koniec trzeciego kwartału wyniósł -576 tyś. zł. Wprawdzie strata ta jest o 50% mniejsza niż rok wcześniej to jednak jest o 2/3 większa od planowanej. Główny wpływ na wielkość tej straty miały przed wszystkim: nadal funkcjonowanie kilku bardzo nierentownych sklepów; rezerwa w kwocie 131 tys. zł utworzona na koszty związane z likwidacją jednych trwale nierentownych delikatesów; znaczące osłabienie złotówki (o kilka procent w sierpniu i kilkanaście we wrześniu), które bezpośrednio wpłynęło na znaczący wzrost kosztów czynszów najmowanych lokali sklepowych oraz na spadek marży dla produktów importowanych, których ceny nie zostały podniesione; remont Dworca Centralnego w Warszawie, w związku z którym w połowie sierpnia zostało zamknięte przejście pomiędzy dworcem a CH Złote Tarasy co spowodowało 40% spadek sprzedaży w naszych delikatesach znajdujących się blisko tego przejścia (data otwarcia przejścia nie jest jeszcze znana); przebudowa Trasy Toruńskiej na Targówku w Warszawie (która dotarła latem w okolice CH Targówek), która bardzo utrudniła dojazd i wyjazd z tego CH - to spowodowało znaczące zmniejszenie ilości klientów w całym CH i spowodowało 30% spadek sprzedaży naszych delikatesów (prace budowlane mają zostać zakończone w najbliższych miesiącach) - pisze spółka.

 Planowane na kolejne kwartały zamknięcia nierentownych delikatesów oraz zakończenie prac remontowych i budowlanych Dworca Centralnego i Trasy Toruńskiej powiązane z ciągłym zwiększaniem sprzedaży istniejących delikatesów, pozwala planować spółce dodatnie wyniki w 2012 roku

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,91

  • Min

    2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane