Trzy centra outletowe Fashion House zmieniły właściciela

Autor: dlahandlu.pl 12 czerwca 2017 10:03

Firma Deutsche Asset Management (Deutsche AM), będąca częścią grupy Deutsche Bank, ogłosiła przejęcie trzech centrów outletowych należących obecnie do funduszu zarządzanego przez Peakside Capital. Chodzi o centra Fashion House w Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. Kupującego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

Portfolio Fashion House w Polsce składa się z trzech centrów outletowych o łącznej powierzchni przekraczającej 50 000 mkw. Wśród ponad 210 najemców oferujących zarówno luksusowe, jak i popularne marki międzynarodowe i krajowe, znajdują się m.in. Nike, Adidas, Puma i 4F. Obiekty, powstały w większości w 2005 roku.
Do zarządzania outletami Fashion House Deutsche AM zaangażował PRÔM – spółkę joint venture powołaną przez Peakside Capital i ROS Retail Outlet Shopping.
- Dzięki tej transakcji możemy zamknąć uruchomiony w 2007 roku fundusz Polonia Property Fund II Ltd, uzyskując jednocześnie atrakcyjne stopy zwrotu dla naszych inwestorów. Jako że sprzedawany portfel w dalszym ciągu posiada duży potencjał wzrostu, cieszymy się, że za pośrednictwem naszej spółki joint venture, nadal będziemy zaangażowani w ich rozwój. - powiedział Stefan Aumann, partner w Peakside Capital.
- Przejęcie portfolio outletów Fashion House uzupełnia nasze inwestycje w tradycyjne centra handlowe, otwierając nam tym samym drogę do kolejnych inwestycji z ekspozycją na mniejsze ryzyko– powiedział Georg Allendorf, dyrektor nieruchomości na Europę w Deutsche Asset Management.
PRÔM będzie w pełni odpowiedzialny za zarządzanie centrami od końca czerwca, po okresie przejściowym.
Na dzień 31 marca Deutsche Asset Management dysponował aktywami w wysokości 51 mld EUR (54,6 mld USD), Po nabyciu portfela Fashion House wartość polskich aktywów firmy wynosi 1,65 mld EUR.


Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane