Trzy scenariusze dla Bomi, w tym sprzedaż części detalicznej

Autor: dlahandlu.pl 25 kwietnia 2012 12:12

Trzy scenariusze dla Bomi, w tym sprzedaż części detalicznej

Witold Jesionowski, prezes zarządu Bomi przedstawił krótkookresową strategię Grupy Bomi, która zakłada sprzedaż segmentu dystrybucyjnego Rabat Pomorze lub sprzedaż części detalicznej, prowadzącej delikatesy Bomi bądź sprzedaż części supermarketowej, która prowadzi 14 sklepów Rast.

- Każda z tych opcji jest brana pod uwagę. W tej chwili podpisujemy listy intencyjne z zainteresowanymi podmiotami. Są wśród nich głównie fundusze inwestycyjne. Zakupem Rabatu Pomorze jest zainteresowanych dwóch kupców branżowych - mówi Witold Jesionowski i zaznacza, że ma nadzieje, że proces sprzedaży mógłby się zakończyć do końca 2012 roku. Od tego, która część spółki zostanie sprzedana zależy na czym skoncentrowane zostaną strategiczne działania Grupy w kolejnych latach.

Prezes dodał, że Bomi planuje w 2012 r. kontynuację procesu sprzedaży części niepotrzebnego majątku oraz sanację działalności detalicznej, w tym przekształcanie sklepów Bomi w placówki ajencyjne. Ma to dać 10 mln zł oszczędności do końca 2012 roku.

Jednocześnie wkrótce zostanie uruchomiony sklep Bomi o pow. 500 mkw. w nowym koncepcie w Konstancie. - Będzie to obiekt w pasażu z innymi punktami usługowymi, z ofertą produktów świeżych, skierowaną do zamożnych mieszkańców Konstancina - mówi prezes Jesionowski. I dodaje, że tego rodzaju sklepy będą się pojawiały tylko w wybranych, zamożnych okolicach. Generalnie jednak rozbudowa sieci nie jest planem na uzdrowienie sytuacji w spółce.

Dodatkowo firma przejdzie przez proces zwolnień pracowników i szukanie oszczędności kosztów. Jeśli chodzi o koszty funkcjonowania centrali na ten rok założone jest 15 mln zł oszczędności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane