PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Twórca aplikacji Pola o patriotyzmie zakupowym

www.portalspozywczy.pl 2 maja 2016 12:02

- Polacy chcą kupować polskie produkty i wiedzą, że jest ich na półkach sklepowych całkiem sporo. Problemem jest brak wiedzy w tym obszarze, zwłaszcza pozyskanie informacji o tym, czy dana marka lub firma jest polska czy zagraniczna - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Trudnowski, członek zarządu Klubu Jagiellońskiego i jeden z pomysłodawców aplikacji Pola.

Jak mówi Trudnowski, badania pokazują, że Polacy mają fantastyczny na skalę europejską poziom patriotyzmu.

- Czujemy się patriotami, a patriota jest zdecydowanie pozytywnym określeniem. Natomiast, poza kwestiami historycznymi, kompletnie nie mamy pomysłu co to pojęcie może oznaczać w XXI wieku. Dlatego zaczęliśmy myśleć nad wygenerowaniem projektu, który pokazywałby, że patriotyzm dnia codziennego jest możliwy - dodaje.

Członkowie Klubu Jagiellońskiego doszli do wniosku, że dobrym pomysłem byłoby przekonanie Polaków, że wybory zakupowe też mogą być formą patriotyzmu. - Chodziło o to, by do codziennej czynności, jaką wykonuje każdy z nas dorzucić wymiar myślenia w kategoriach szerszych niż tylko cena/jakość. Oczywiście dla tych, którzy chcą - mówi Trudnowski.

Ostatecznym impulsem do stworzenia Poli była ukraińska aplikacja, która powstała podczas drugiego Majdanu.

- Gdy zobaczyliśmy, że skanowanie kodów może być proste, a do tego można zbudować całą bazę, stwierdziliśmy, że to jest fajny kierunek i możemy stworzyć coś podobnego - dodaje.

Od listopada 2015 roku aplikację Pola pobrano ponad 220 tysięcy razy. Za jej pomocą użytkownicy zeskanowali już prawie 3 mln kodów. W bazie znajduje się już ok. tysiąca producentów. Aby skorzystać z aplikacji należy zeskanować kod kreskowy za pomocą urządzenia mobilnego. Po kilku sekundach na ekranie smartfona otrzymamy informację, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, prowadzi w Polsce produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy oraz czy jest częścią zagranicznego koncernu.

więcej portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2016-05-08 01:09:38

    Niby dlaczego mam kupować drogie polskie masło po 200g kostka, kiedy z NIemiec systematycznie przywożę masło irlandzkie 250g kostka po 1,19 Euro a niekiedy nawet po 99 centow. To jeden z przykladow . Nasi handlowcy już nie wiedzą ile brać za towar, który w Niemczech jest dużo tańszy,. Tak samo kawa, czy pokarm dla kotow.

  • hiena 2016-05-03 14:48:53

    boooya widac, ze glosujesz na platforme lub nowoczesna. szczur bez godnosci.

  • boooya 2016-05-02 18:20:13

    Pitolenie ja wolę kupic zachodni produkt np ser zloty wędliny słodycze wyższa jakość od naszych oszukanych nie smacznych produktów . mam parę produktów polskich które kupuje

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane