Twórca Frisco.pl pracuje nad nową platformą

Autor: dlahandlu.pl 26 marca 2015 09:25

Twórca Frisco.pl pracuje nad nową platformą

Witold Ferenc, twórca i wieloletni prezes Frisco.pl, założył start-up Spark Software, który pracuje nad mobilną platformą.

Park technologiczny YouNick zainwestował 800 tys. zł w najnowszy biznes twórcy Frisco.pl. Powstała w styczniu br. spółka Spark Software pracuje nad platformą mobilną, która ma zrewolucjonizować zakupy produktów FMCG w tradycyjnym sklepie. Produkt przeznaczony jest na globalny rynek, w Polsce przeprowadzone zostanie jedynie wdrożenie pilotażowe z udziałem producentów i retailerów. Firma zapowiada, że gotowy produkt pojawi się na rynku najpóźniej w 2016 r. Testowe wdrożenia systemu w wybranych sieciach handlowych w kraju rozpoczną się natomiast już na początku września br.
Park technologiczny YouNick (dotychczas Nickel Technology Park Poznań) został w styczniu br. drugim, obok funduszu Internet Ventures z Grupy Kapitałowej Private Equity Managers SA, instytucjonalnym udziałowcem Spark Software. W zamian za mniejszościowe udziały wsparł pomysłodawców firmy, Witolda Ferenca oraz Klaudiusza Frydrycha, kapitałem w wysokości 800 tys. zł. Nowy biznes twórcy i wieloletniego prezesa sklepu internetowego Frisco.pl jest pierwszą spółką w portfolio YouNick związaną z rynkiem FMCG. Wg badań firmy Nielsen jego wartość tylko w naszym kraju wyniesie w 2015 r. ponad 235 mld zł, a w następnym roku wzrośnie aż do 250 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ekonsulting 2015-06-26 00:31:57

  aplikacje dla sprzedaży i usług:

  artmetic.pl

 • Martyniuk 2015-03-26 23:13:51

  Na tę chwilę Tesco ma u nas pozycję lidera ze swoimi ezakupami. Idą z trendami i rozwijają się w modelu click and collect, do którego Polacy się szybko przekonują. Coraz więcej e-sklepów idzie w tym kierunku więc powoli się to rozkręca. Mają sporą szansę na zawojowanie rynku bo konkurencja pod tym względem jeszcze nie jest taka duża. recepta.pl/click_and_collect_zastapi_zakupy_z_dostawa_do_domu.html - tutaj jest wymienionych kilka sklepów z różnych branż, które oferują odbiór w punkcie. Sądząc po prognozach w tę stronę będą teraz podążać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,99

 • Śr

  7,13

 • Min

  5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane