TXM sprzedaje spółki w Czechach

Autor: dlahandlu.pl 24 maja 2017 10:26

Zarząd TXM S.A.  poinformował, że 23 maja br. rada nadzorcza TXM S.A. wyraziła zgodę na sprzedaż spółek zależnych w Czechach należących do GK TXM S.A. tj. Adesso TXM oraz TXM Solution s.r.o. za kwotę nie niższą niż 90 000 KCZ.

W związku z powyższym zarząd TXM S.A. zobowiązuje się do 26 maja br. rozwiązać za porozumieniem stron umowy wiążące TXM S.A. z wyżej wymienionymi spółkami, które obowiązywać będą nie dłużej niż do 31 maja 2017 roku, a TXM S.A. od dnia 1 czerwca 2017 roku nie będzie obciążana kosztami związanymi z funkcjonowaniem Adesso TXM s.r.o. oraz TXM Solution s.r.o.

Ponadto zarząd TXM S.A. wskazał, że z tytułu rozliczenia należności TXM S.A. względem wyżej wskazanych spółek odzyskane zostanie wyposażenie sklepów.

Wobec warunków panujących na rynku czeskim, braku otwarć nowych sklepów oraz stratą na poziomie działalności operacyjnej ww. spółek, podjęcie powyższej uchwały było uzasadnione. Sprzedaż przedmiotowych aktywów pozwoli skupić się na dalszym rozwoju pozostałych strategicznych rynków.

Ponadto, w osobnej uchwale z dnia 23 maja 2017 r. rada nadzorcza wyraziła następczą zgodę na kupno przez TXM S.A spółki Centrum Handlowe Brukowa Marketing sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi za kwotę 4 536,37 zł. 

Zakupiona spółka celowa, pozwoli w razie konieczności na szybkie podjęcie działalności w nowo otwieranych sklepach TXM S.A., bez konieczności podejmowania długotrwałej procedury rejestracyjnej nowej spółki celowej.

TXM S.A jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie całego kraju, na Słowacji, a od niedawna także w Rumunii. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane