TXM textilmarket w I kw. uruchomił 9 sklepów, 2 zamknął

Property News 2 kwietnia 2015 11:26

W pierwszym kwartale br. spółka zarządzająca siecią odzieżowych sklepów dyskontowych TXM textilmarket otworzyła 9 nowych sklepów. TXM SA, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Redan, w całym 2015 roku planuje otwarcie łącznie ok. 50 nowych placówek w kraju i za granicą - w tym w Czechach, Słowacji i Rumunii.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku placówki ruszyły w Wałbrzychu, Starogardzie Gdańskim, Wodzisławiu Śląskim, Jaworze, Wieliczce, Wejherowie, Białogardzie, Pleszewie i Kielcach. Dodatkowo sklep w Tucholi został przeniesiony w nowe, bardziej atrakcyjne miejsce w tym samym mieście.

Jednocześnie w I kwartale br. zamknięte zostały dwie nierentowne placówki w Świebodzicach i Legionowie. W efekcie na koniec marca br. sieć TXM textilmarket liczyła łącznie 317 sklepów. - Tempo rozwoju sieci jest zgodne z naszymi założeniami. Podtrzymujemy plany uruchomienia w całym roku łącznie ok. 50 placówek. Nowe lokale planujemy otwierać równomiernie przez cały rok, przy czym nieco więcej przybędzie ich w drugiej połowie roku - powiedział Lech Przemieniecki, prezes TXM SA.

Tegoroczne otwarcia zostały zaplanowane po połowie w kraju i za granicą, głównie w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. - W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku otwieraliśmy nowe sklepy tylko w naszym kraju. To oznacza, że w kolejnych okresach więcej otwarć zostanie zrealizowanych za granicą - dodał Lech Przemieniecki.

W 2014 roku sieć TXM textilmarket uzyskała 275,9 mln zł przychodów, czyli o 15,4 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,56

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane