TXM zmienił planowanie etatów i wynagrodzeń w sklepach

Autor: dlahandlu.pl 6 marca 2018 09:22

TXM Textilmarket, polska sieć dyskontów odzieżowych, wypracowała w lutym 2018 r. przychody w wysokości ok. 21 mln zł. Sprzedaż Grupy osiągnęła tym samym o 3% niższą wartość w porównaniu do sprzedaży zrealizowanej w lutym 2017 r. W ujęciu narastającym, w ciągu dwóch pierwszych miesięcy br. obroty Grupy TXM wyniosły 45 mln zł i były o 2% niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na początku roku spółka zakończyła rekrutacje na najwyższych stanowiskach menadżerskich, przebudowała zespół i całą uwagę skupia obecnie na działaniach strategicznych, mających na celu przywrócenie rentowności TXM.
- Luty był kolejnym miesiącem, w którym optymalizowaliśmy nasze działania operacyjne. Sprzedaż, którą osiągnęliśmy, nie do końca nas zadowala - bez wątpienia jednym z powodów takiego stanu rzeczy była mroźna pogoda, która w drugiej połowie ubiegłego miesiąca nie sprzyjała zakładanemu wzrostowi liczby klientów w naszych sklepach. Widzimy jednak, że poszczególne procesy w naszej spółce zachodzą coraz sprawniej i jesteśmy przekonani, że wkrótce zobaczymy ich pozytywny wpływ na wyniki Grupy. TXM jest przygotowany na poprawę sprzedaży w kolejnych miesiącach – komentuje Marcin Gregorowicz, prezes zarządu TXM S.A.
- Kontynuujemy starania w zakresie optymalizacji kosztów. W lutym wykonaliśmy ważny krok w obszarze zmiany planowania etatyzacji i wynagrodzeń w sklepach. Ten projekt pozwoli na lepsze skorelowanie kosztów funkcjonowania sklepów z sezonowością sprzedaży naszej Grupy. W dalszym ciągu realizujemy szereg innych procesów optymalizacji i dostosowania kosztów – nie tylko funkcjonowania sklepów, ale również centrali oraz logistyki – mówi Agnieszka Smarzyńska, wiceprezes zarządu TXM S.A.
Sieć TXM na koniec lutego składała się z 397 sklepów własnych o łącznej powierzchni 105,5 tys. m2 i była o 4 proc. większa niż na koniec lutego 2017 r. Grupa prowadzi sieci sklepów w Polsce, Rumunii i na Słowacji.


Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane