Tysiące oszukanych na darmowe słodycze

Autor: gazeta.pl 27 stycznia 2014 21:41

W pułapkę sklepów 3czekolady.pl, 3pierniki.pl i 3cukierki.pl wpadło tysiące osób. Sklepy żądają comiesięcznych opłat w wysokości 201 zł - czytamy w serwisie gazeta.pl.

16 grudnia w sieci pojawiły się trzy sklepy: 3czekolady.pl, 3cukierki.pl i 3pierniki.pl. Za darmo oferowały kosz pełen słodyczy wartych 250 zł. I do tego całkowicie bezpłatnie, wystarczy się zarejestrować i udostępnić link do strony na swoim Facebooku. W regulaminie nie było żadnych kruczków - pisze gazeta.pl. Sklepy powoływały się na współpracę z Allegro i ich Programem Ochrony Kupujących. 

Okazało się, że żadnego kosza nie ma, a w mailu potwierdzającym rejestrację jest za to umowa pomiędzy internautą a sklepem. Jest też nowy regulamin, który mówi: rejestracja, czyli podpisanie umowy, zobowiązuje do comiesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 149 zł. Umowa jest na czas nieokreślony.

"Początkowo informacja o cenie w ogóle nie znajdowała się w regulaminie, dopiero na późniejszym etapie została dodana przez przedsiębiorcę, co więcej, umieszczono ją na samym końcu skomplikowanego dokumentu i została napisana słownie, co potęguje trudność dostrzeżenia kwoty - inne liczby znajdujące się w dokumencie są wyrażone cyframi" - pisze w swej ekspertyzie polski oddział Europejskiego Centrum Konsumenckiego. W połowie stycznia sklep podniósł jeszcze opłatę abonamentową - do 201 zł - czytamy w gazeta.pl.

Europejskie Centrum Konsumenckie przeanalizowało przypadek 3czekolady.pl i opierając się na regulaminie sklepu oraz wyjaśnieniach internautów, uznało, że stosuje "nieuczciwe praktyki rynkowe wprowadzające w błąd". ECK w swoim stanowisku uznało, że umowy ze sklepami 3czekolady.pl, 3pierniki.pl i 3cukierki.pl są nieważne, jeśli wziąć pod uwagę, że zostały zawarte pod wpływem błędu. "Istnieją przesłanki, aby działanie firmy Pride zakwalifikować jako naruszenie art. 286 kodeksu karnego (oszustwo)" - piszą urzędnicy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ola 2014-01-29 23:37:03

  Oszuści w Polsce mają się dobrze.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,93

 • Min

  9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane