Udział OFZ w rynku żywności ekologicznej wynosi ponad 10 proc.

www.portalspozywczy.pl 5 sierpnia 2013 12:18

Społeczeństwo w Polsce staje się coraz bardziej świadome wartości odżywczych żywności ekologicznej, co pokazuje wzrost popytu na tego typu ofertę spożywczą - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Sławomir Chłoń, prezes spółki Organic Farma Zdrowia.

- Rozwój branży żywności ekologicznej odzwierciedla się w rozwoju samej sieci delikatesów Organic Farma Zdrowia - mówi Sławomir Chłoń, prezes spółki Organic Farma Zdrowia.

Spółka obecnie posiada 23 sklepy w największych miastach Polski. Jesienią pojawią się co najmniej kolejne dwa (we wrześniu w Galerii Katowickiej, a w grudniu kolejny w Warszawie). Zakupy w delikatesach Organic Farma Zdrowia robi już prawie 1 milion klientów rocznie. - Szacujemy, że udział w rynku Grupy Kapitałowej Organic Farma Zdrowia i strategicznie z nią powiązanych podmiotów, wynosi ponad 10 proc. W branży ekologicznej powstaje coraz więcej firm, zarówno producentów (pod koniec 2012 roku odnotowano 26,5 tys. gospodarstw ekologicznych) jak i przetwórców (według Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych uprawnienia do produkcji żywności ekologicznej ma 342 przetwórnie) oraz dużo lokalnych małych sklepów, których ilość szacujemy na ponad 500 - dodaje Sławomir Chłoń.

Jego zdaniem Polacy są coraz bardziej świadomi wartości odżywczych żywności ekologicznej, co pokazuje wzrost popytu na tego typu ofertę spożywczą. - Zawsze będziemy skupiać się na tym co jest najważniejsze dla klienta czyli na produktach świeżych. Obecnie zależy nam szczególnie na poprawie oferty owoców i warzyw, pieczywa i drobiu. W najbliższym czasie planujemy również poszerzyć i poprawić ofertę win ekologicznych. Niezwykle istotną sprawą jest również stałe monitorowanie i ulepszanie logistyki produktów trafiających do naszych punktów handlowych - mówi Sławomir Chłoń

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane