PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UEP we współpracy z Grupą Muszkieterów tworzą nowy kierunek studiów

Autor: WZP Lewiatan, dlahandlu.pl 24 lipca 2015 10:43

W październiku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zostanie zainaugurowana I edycja Studiów Podyplomowych „Zarządzanie sieciami handlowymi".

- Tworząc ten nowy kierunek wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku oraz oczekiwaniom pracodawców. Angażując w projekt zarówno pracowników UEP, jak i Grupy Muszkieterów, byliśmy w stanie opracować program studiów stanowiący optymalne połączenie najnowszej wiedzy z umiejętnościami praktycznymi w obszarze zarządzania sieciami handlowymi. - komentuje prof. dr hab. Marian Gorynia, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Obecnie handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej gospodarki. To także prawie 2 mln miejsc pracy, a w obszarach powiązanych z handlem kolejne 1,6 mln - czyli ponad 1/4 ogółu zatrudnienia. Sklepy wielkopowierzchniowe odpowiadają w tej chwili za 50% wielkości sprzedaży artykułów spożywczych. Ze względu na swoją wielkość i złożoną strukturę potrzebują doświadczonej i dobrze wyszkolonej kadry zarządzającej. 

- Jest to dogodny moment, by podnosić swoje kwalifikacje, gdyż branża handlowa, to jedna z najlepiej rozwijających się i przyszłościowych gałęzi biznesu. Jako Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce wiem dobrze, jak dużą wartość mają odpowiednio przygotowani pracownicy - mówi prezes Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wśród wykładowców, obok pracowników naukowych UEP, znajdą się również specjaliści Grupy Muszkieterów.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 260 przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć liczy obecnie 223 punkty sprzedaży Intermarché i 113 Bricomarché.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane