PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UM w Opolu prześwietlił sieci handlowe pod kątem płacenia podatków w mieście

Autor: gazeta.pl 29 kwietnia 2015 11:17

Urząd marszałkowski sprawdził, ile otrzymuje pieniędzy z podatków odprowadzanych przez dyskonty spożywcze. Wyszło na to, że właściciel sieci Biedronka odprowadza podatek CIT do kasy regionu. Natomiast od Lidla województwo nie otrzymuje ani złotówki - podaje opole.gazeta.pl

Stanisław Mazur, skarbnik zarządu województwa wyjaśnia, że Biedronka to tradycyjna spółka prawa handlowego, płacąca podatek CIT. W przypadku Lidla mamy do czynienia ze spółką komandytową, co znaczy, że właściciel odprowadza podatek PIT w miejscu zamieszkania, czyli tam, gdzie zarejestrowana jest siedziba firmy w Polsce.

Stanisław Mazur nie zdradza, jak wiele do kasy województwa wpłaca Biedronka. - To tajemnica handlowa. Mogę tylko powiedzieć, że nie jest to kwota mała - stwierdza w rozmowie z gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • laik 2015-04-29 21:42:00

    Dla laika dziwne to prawo, że prowadząc podobną działalność firmy mogą wybierać sobie sposób rozliczeń, bo spółka inna. Ale zaczynam rozumieć chyba zależności typu, zarejestrujemy w twoim mieście firmę, jeśli zagwarantujesz nam to czy tamto i związane z tym dylematy włodarzy. Wolność gospodarcza, ale czuć ją chyba nieco patologią. Czy tak trudno o proste i sprawiedliwe rozwiązania typu "Tu działasz, tu płacisz. Nie zdzieramy z ciebie skóry, bo jak ty zarabiasz to i my mamy zysk dla miasta"?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane