PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Unia tworzy przepisy, które pozwolą pracować zgodnie ze swoimi kwalifikacjami także za granicą

28 maja 2015 11:52

Opis umiejętności, wiedzy i kompetencji przypisany do odpowiednich dyplomów, świadectw czy certyfikatów, umożliwiający porównanie kompetencji pracowników w różnych krajach - to w dużym uproszczeniu ramy kwalifikacji wprowadzane przez około 140 krajów na świecie, w tym Polska.

Jak tłumaczy Beata Balińska z Instytutu Badań Edukacyjnych, to oznacza, że jeśli np. skończymy studia, to wyjeżdżając do pracy w W. Brytanii będziemy mogli liczyć nie tylko na pracę tylko na „zmywaku”, ale i na wykonywanie prac zgodnych z naszymi kompetencjami.
 
─ Dzięki zapisanym na naszych świadectwach numerom, zagraniczny pracodawca dowie się o naszym wykształceniu, jego poziomie w sposób transparentny, tłumaczy Beata Balińska z Instytutu Badań Edukacyjnych. ─ Ten system daje szanse na porównanie dyplomów w różnych krajach i różnych systemach edukacji – tłumaczy Beata Balińska. Podkreśla, że system jest wprowadzany po to, by pomóc w mobilności pracowników. ─ Dzięki zapisanym na naszych świadectwach numerom, zagraniczny pracodawca dowie się o naszym wykształceniu, jego poziomie, w sposób transparentny. Dzięki temu będzie wiedział w jakiej ramie kwalifikacji się znajdujemy i ile powinniśmy zarabiać- tłumaczy ekspertka.


Opracowywane są też ramy kwalifikacji dla poszczególnych branż. Do tej pory powstały też ramy kwalifikacji dla branży bankowej, IT, telekomunikacji, i turystyki. Do 2018 roku na naszych dyplomach mają być umieszczane numery poziomu polskiej ramy kwalifikacji i europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane