PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Unibail-Rodamco rusza z projektem we Wrocławiu za 220 mln euro

Autor: dlahandlu.pl 15 czerwca 2015 14:54

Unibail-Rodamco rusza z projektem we Wrocławiu za 220 mln euro fot. Unibail-Rodamco

Unibail-Rodamco rozpoczyna nową inwestycję we Wrocławiu związaną z budową kompleksu handlowo– biurowego z dworcem autobusowym PKS.

Kompleks handlowo – biurowy „Wroclavia” powstaje przy ul. Suchej we Wrocławiu na terenie dawnego dworca autobusowego PKS, w centrum miasta. Koszt inwestycji wynosi 220 mln euro, a planowany termin ukończenia budowy to jesień 2017 roku. Inspiracją dla projektu było 300-letnie drzewo – dąb „Przewodnik”, który rośnie u zbiegu ulicy Borowskiej i Suchej na terenie inwestycji i zostanie wkomponowany w bryłę budynku.
Obiekt handlowo - biurowy Wroclavia to 71 000 mkw. powierzchni przeznaczonej pod wynajem. Na tej przestrzeni znajdzie się 200 sklepów, kino i pierwszy w mieście IMAX, strefa restauracyjna, a także biura i 2 300 miejsc parkingowych.

Kompleks „Wroclavia” będzie zintegrowany z dworcem autobusowym o powierzchni 5000 mkw. 

Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię IMB Asymetria Architekci, która wśród swoich realizacji ma m.in. centra handlowe, gmachy użyteczności publicznej, kultury oraz sztuki. Wystrój wnętrz „Wroclavii” opracowuje paryska pracownia Saguez&Partners.

Obecnie Unibail-Rodamco jest właścicielem 82 obiektów handlowych w największych miastach europejskich. Firma jest obecna w 12 krajach UE i dysponuje aktywami, których wartość na koniec 2014 roku wyniosła 34,6 miliardów euro.
W Polsce do firmy Unibail-Rodamco należą m.in. warszawskie centra handlowe: Arkadia, Galeria Mokotów oraz Galeria Wileńska. Unibail-Rodamco jest również inwestorem w Złotych Tarasach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane