Unilever odrzucił ofertę Krafta. Fuzji nie będzie

Autor: dlahandlu.pl za businessinsider.com 21 lutego 2017 10:49

Kraft Heinz wycofuje się z planów fuzji z Unileverem zaledwie dwa dni po potwierdzeniu zainteresowania przejęciem tej firmy - podaje bussinessinsider.com.

Kraft, który jest wspierany przez legendarnego inwestora Warrena Buffetta, potwierdził, że zrobił podejście do przejęcia Unilevera. Unilever odrzucił ofertę tego samego dnia.

"Unilever i Kraft Heinz informują, że Kraft Heinz polubownie zgodził się wycofać swój wniosek o połączeniu obu firm - podały firmy w komunikacie w niedzielę.

The Financial Times w niedzielę poinformował, że premier Wielkiej Brytanii Theresa May poprosiła urzędników o zbadania koncentracji. Jej zespół przeprowadził rozmowy z obiema firmami na temat ich planów na rzecz wzrostu zatrudnienia, badań i rozwoju oraz działalności w Wielkiej Brytanii. Unilever ma siedziby w Londynie i Rotterdamie, a Kraft Heinz - w Chicago.

Kraft zaoferował 50 dolarów za jedną akcję Unilevera, którego wartość wyceniana jest na 143 mld dolarów. Zdaniem Unilevera propozycja była niedoszacowana. Połączenie obu spółek byłoby jedną z największych fuzji w historii.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane