PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK bada przejęcie Galerii Katowickiej

Autor: UOKiK, dlahandlu.pl 30 lipca 2015 09:38

Do UOKiKu trafił wniosek ws. przejęcia przez Meyer Bergman European Retail Partners I GP Limited nad Galeria K S.a.r.l. z siedzibą w Luksemburgu. Koncentracja obejmuje przejęcie właściciela Galerii Katowickiej.

- Koncentracja polega na przejęciu przez Meyer Bergman European Retail Partners I GP Limited z siedzibą w St. Peter Port na Guernsey, za pośrednictwem jednego z kontrolowanych przez tę spółkę podmiotów, wyłącznej kontroli nad spółką Galeria K S.a r.l. z siedzibą w Luksemburgu i pośrednio nad jej spółkami zależnymi Projekt Katowice sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Galeria Katowicka sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i N-P SPV 1 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.  Galeria K S.a r.l. i Projekt Katowice sp. z o.o. są obecnie łącznie kontrolowane przez Meyer Bergman i przez spółkę Neinver Polska sp. z o.o., a Galeria Katowicka sp. z o.o. i N-P SPV 1 sp. z o.o. są łącznie kontrolowane przez Meyer Bergman, Neinver Polska i PKP S.A - opisuje Urząd.

Zgłaszający koncentrację należy do Grupy Meyer Bergman. Spółka matka w ramach Grupy Meyer Bergman jest wyspecjalizowaną prywatną firmą zajmującą się zarządzaniem inwestycjami w sektorze nieruchomości z siedzibą w Londynie.

Głównym przedmiotem działalności Grupy jest nabywanie, rozwijanie, repozycjonowanie i zarządzanie nieruchomościami w Europie.

Galeria K S.a r.l., Projekt Katowice sp. z o.o. i N-P SPV 1 sp. z o.o. nie prowadzą obecnie działalności operacyjnej. Galeria Katowicka sp. z o.o. jest właścicielem centrum handlowego Galeria Katowicka, które znajduje się przy głównym dworcu kolejowym w Katowicach. Działalność spółki Galeria Katowicka sp. z o.o. objęta zakresem zgłaszanej koncentracji obejmuje wynajem powierzchni handlowo-usługowych w centrum handlowym Galeria Katowicka.

Galeria Katowicka została otwarta w II połowie 2013 roku. Powierzchnia centrum sięga 53 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane