PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK: Black Red White i Agata Meble muszą zwrócić klientom pieniądze za "promocyjne" zakupy

Autor: wirtualnemedia.pl 19 października 2016 11:54

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał sieci sklepów meblowych Agata Meble oraz Black Red White do zwrócenia klientom 10 proc. wartości zakupów zrobionych w ramach promocji, które reklamowano hasłami mogącymi wprowadzać w błąd - podały wirtualnemedia.pl

W lutym i marcu ub.r. Agata Meble i Black Red White reklamowały promocje, w ramach których klienci mieli otrzymywać 10 proc. rabatu na wszystkie produkty, a w Agata Meble także korzystać z nieoprocentowanych rat. Oferta tej ostatniej firmy była wspierana spotami pokazującymi dom z perspektywy mebli.

UOKiK w trakcie postępowania ustalił, że w rzeczywistości w obu sieciach sklepów klienci dostawali 10-procentową zniżkę tylko przy zakupie produktów nieobjętych innymi promocjami. Ponadto w reklamach nie było odniesienia do regulaminów informujących o faktycznych zasadach promowanych ofert.

Prezes UOKiK wydał dwie decyzje zobowiązujące do zmiany tych praktyk. Natomiast Agata Meble i Black Red White dobrowolnie zobowiązały do zrekompensowania strat konsumentom. Firmy zwrócą klientom 10 proc. wartości zakupów zrobionych w czasie trwania promocji. Ponadto o decyzjach prezesa UOKiK w tek sprawie poinformują w ogłoszeniach na łamach dzienników ogólnopolskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane