UOKiK daje zielone światło na przejęcie Eko Holding przez Eurocash

Autor: www.dlahandlu.pl 23 grudnia 2016 13:10

UOKiK daje zielone światło na przejęcie Eko Holding przez Eurocash na zdjęciu supermarket Ledi, fot. materiały prasowe EKO Holding

23 grudnia 2016 r. Eurocash otrzymał decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w której prezes UOKiK wyraził warunkową zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad EKO Holding S.A. z siedzibą w Nowej Wsi Wrocławskiej.

Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na wyzbyciu się przez Eurocash wszelkich praw do trzech sklepów EKO zlokalizowanych w Gniewczynie Łańcuckiej, Zarzeczu oraz w Chróścicach.

W momencie uzyskania zgody UOKiK spełniły się wszystkie warunki zawieszające dokonanie transakcji.

Przypomnijmy, Eurocash zawarł przedwstępną umowę dotyczącą zakupu 100% akcji w spółce Eko Holding oraz pośrednio 100% udziałów spółkach w Ledi i Jim w lutym br. Spółki prowadzą sieć ponad 250 sklepów spożywczych w południowo-zachodniej Polsce (na koniec 2014 roku w sieci było jeszcze 300 sklepów), skoncentrowanych w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, skonsolidowana sprzedaż nabywanych spółek w 2015 r. wyniosła ok. 999 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane