UOKiK do końca roku wyda decyzję w sprawie przejęcia Emperii

Autor: dlahandlu.pl 5 grudnia 2017 10:20

UOKiK do końca roku wyda decyzję w sprawie przejęcia Emperii Fot. Shutterstock

Wniosek o przejęcie Emperii przez grupę Maxima wpłynął do UOKiK. Urząd ma 30 dni na wydanie decyzji.

Przypomnijmy, że na początku listopada zarząd Emperii Holding rozpoczął negocjacje z firmą Maxima Grupe UAB jako potencjalnym inwestorem w ramach procesu pozyskania inwestora strategicznego dla wsparcia rozwoju spółki. Spółki zawarły porozumienie i 24 listopada Maxima Grupe ogłosiuła wezwanie na akcje Emperii.

Wniosek o przejęcie kontroli nad Emperią przez Maxima Grupe wpłynął do UOKiK 29 listopada. Urząd ma teraz 30 dni na wydanie decyzji. Jak poinformowano nas w biurze prasowym UOKiK, najkrótszy termin, w jakim została wydana decyzja w sprawie koncentracji w tym roku wynosił 7 dni.

W przypadku bardziej skomplikowanych spraw, gdy np. konieczne jest przeprowadzenie badania rynku, prezes UOKiK może skierowaćpostępowanie w sprawie przejęcia do drugiego etapu. Trwa od do 4 miesięcy.

Maxima należy do grupy kapitałowej w całości kontrolowanej przez osobę fizyczną. Powyższa grupa kapitałowa prowadzi działalność w różnych branżach (sprzedaż detaliczna, nieruchomości, produkcja żywności itp.), głównie na rynku litewskim, łotewskim i estońskim przy czym prowadzi również działalność w Bułgarii, Polsce, Hiszpanii oraz w kilku innych państwach, głównie z UE. Grupa prowadzi dwie sieci supermarketów w Polsce (Aldik i Sano).

Emperia jest spółką publiczną, której akcje są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Emperia kontroluje podmioty powiązane z segmentu sprzedaży detalicznej (sklepy Stokrotka), nieruchomościowego oraz IT.

Wezwanie ogłoszone przez Maxima obejmuje 12.342.027 akcji (100 proc.) Emperii po cenie 100 zł za akcję. Przyjmowanie zapisów na akcje rozpocznie się 14 grudnia 2017 roku i potrwa do 21 lutego 2018 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane