UOKiK: Koncentracja Lagardere Duty Free - Inflight Service zostanie szczegółowo zbadana

Autor: www.dlahandlu.pl 28 grudnia 2016 11:29

UOKiK wydał w ostatnim okresie trzy postanowienia o przejściu do drugiej fazy postępowań w sprawie koncentracji. Wśród nich znalazła się sprawa przejęcia przez Lagardere Duty Free kontroli nad Inflight Service Poland.

Obie spółki zajmują się sprzedażą towarów w sklepach na lotniskach.

- Informacje udzielone przez wnioskodawcę nie pozwalają na precyzyjne określenie rynku właściwego zarówno w aspekcie produktowym, jak i geograficznym. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego badania rynku - podał urząd.

Planowana koncentracja polega na nabyciu 100% udziałów w kapitale zakładowym Inflight Service Poland Sp. z o.o. przez Lagardere Duty Free Sp. z o.o. na podstawie umowy sprzedaży udziałów.

Lagardere Duty Free Sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej Lagardere, działającej globalnie na następujących rynkach: wydawnictwa książkowe i elektroniczne; sprzedaż detaliczna w lokalizacjach podróżnych oraz lokalizacjach koncesjonowanych; prasa, sektor audiowizualny (radio, telewizja, produkcje audiowizualne) i cyfrowy oraz pośrednictwo w sprzedaży usług reklamowych oraz agencje sportowo-rozrywkowe.

Inflight Service Poland Sp. z o.o. prowadzi działalność wyłącznie w zakresie sprzedaży w sklepach na terenie jednego lotniska w Polsce. Spółka należy do grupy kapitałowej gategroup prowadzącej działalność w zakresie dostawy produktów, usług i rozwiązań służących pasażerom linii lotniczych, specjalizującej się w gastronomii, zaopatrzeniu i logistyce, zarówno na pokłady samolotów, jak i dla firm obsługi naziemnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,77

  • Min

    5,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane