UOKiK nadal rozpatruje wniosek Eurocashu w sprawie zakupu Tradisu

Autor: portalspozywczy.pl 25 sierpnia 2011 12:39

Zdaniem Małgorzaty Cieloch, rzeczniczki UOKiK, informacje o odstąpieniu Emperii od umowy z Eurocash nie mają wpływu na bieg procedowania, ponieważ wniosek o koncentrację nie został wycofany.

Małgorzata Cieloch mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że od momentu złożenia wniosku o koncentrację UOKiK ma dwa miesiące na wydanie decyzji. W przypadku tej koncentracji ten termin nie został jeszcze przekroczony. - Zgodnie z prawem, spółka, która złożyła w UOKiK wniosek może go wycofać, jeśli uzna, że transakcja nie ma sensu lub z różnych powodów nie dochodzi ona do skutku. Inaczej mówiąc, odstępując od transakcji, spółka, która złożyła wniosek o koncentrację może złożyć wniosek o umorzenie postępowania. W przypadku Eurocash i Emperii nie wpłynął do nas wniosek o umorzenie postępowania - mówi Małgorzta Cieloch.

- Informacje o rzekomym anulowaniu tej transakcji to doniesienia medialne. One nie są dla nas podstawą do zawieszenia postępowania Każdorazowo, w tym wypadku również, badany jest wpływ koncentracji na różne rynki. Określenie, na które rynki naszym zdaniem ta koncentracja wywiera wpływ, jest przekazaniem jasnych informacji co do sposobu patrzenia przez Urząd. Tego nie możemy zdradzić - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane