UOKiK przegrał w sądzie z Morele.net

Autor: UOKiK 8 grudnia 2015 15:03

W decyzji z grudnia 2012 r. Urząd stwierdził, że spółka Morele.net ograniczała prawo do zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym, stosując we wzorcu umowy postanowienie zgodnie z którym z prawa odstąpienia od umowy mogli skorzystać jedynie konsumenci, którym zakupy dostarczył kurier lub otrzymali je pocztą.

W innym zakwestionowanym przez UOKiK postanowieniu przedsiębiorca zastrzegł, że zwracany towar musi mieć oryginalne opakowanie w idealnym stanie. Na Morele.net nałożono wówczas kara finansowa w wysokości blisko 122 tys. zł.

Spółka odwołała się do SOKiK, który w sierpniu 2014 r. uchylił w całości decyzję Urzędu. W uzasadnieniu wskazał, że zakwestionowane postanowienie znalazło się na stronie internetowej jako „odpowiedź na często zadawane pytania”. Tymczasem w decyzji wskazano, że znalazły się one we wzorcu umownym. UOKiK wniósł apelację od tego wyroku, jednak w październiku 2015 r. została ona oddalona przez Sąd Apelacyjny. SA zgodził się z argumentami sądu pierwszej instancji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,15

  • Min

    3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane