PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK sprawdzi działania spółki Philipiak Polska

Autor: UOKiK 25 marca 2015 12:22

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające, w którym sprawdzi działania spółki Philipiak Polska. UOKiK sprawdzi, czy nie doszło do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Postępowanie wyjaśniające może prowadzić do postawienia zarzutów i wszczęcia postępowania przeciwko przedsiębiorcy.

Swoje działania Urząd motywuje licznymi doniesieniami konsumentów w sprawie telefonicznych działań marketingowych dotyczących naczyń do gotowania oferowanych przez firmę Philipiak Polska.

Z doniesień wynika, że konsumenci, którzy nie wyrazili uprzedniej zgody na kontakt telefoniczny w celach sprzedażowych, otrzymują telefoniczne zaproszenia na pokazy naczyń do gotowania.

Według UOKiK przedsiębiorca, który kontaktuje się z konsumentem telefonicznie dla celów marketingu bezpośredniego musi wcześniej uzyskać na to zgodę klienta.

Ponadto każdy przedsiębiorca kontaktujący się z konsumentem w celach sprzedażowych podejmuje działania marketingowe zatem musi być gotowy do udowodnienia, że uzyskał uprzednio taką zgodę. W przeciwnym wypadku naraża się na odpowiedzialność odszkodowawczą i administracyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • katrina 2015-05-08 10:33:23

  Garnki jak najbardziej w porządku. Jakość idzie tu w parze z ceną. Co do tych telefonów to zgodzę się z Magdą, że to nie wina telemarketerów że wydzwaniają. To ich praca i zawsze można im grzecznie podziękować za telefon :)

 • Magda 2015-04-03 10:43:27

  ciekawa sprawa, tym bardziej, że zmieniła się ustawa o ochronie danych osobowych. Ale czemu są winni telemarketerzy? Wykonują zadania im powierzone. A garnki, chyba są w porządku skoro mają 20 lat gwarancji. Producent tylko niech się zastanowi nad nową drogą dotarcia do klienta.

 • dorota 2015-04-02 13:24:53

  To nie dotyczy tylko Philipiaka, jak już urząd bierze się za sprawdzanie to mogę podać kilka takich firm, które dzwonią. Byłam na ich pokazie, same garnki mi się podobały. Telemarketerzy nie są niczemu winni - taka praca.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane