PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK ukarał sieć Nine West grzywną za wprowadzanie klientów w błąd

Autor: gazeta.pl 29 listopada 2013 14:36

Właściciel sklepów Nine West - spółka Apparel - został ukarany przez UOKiK kwotą 29 tys. zł za wprowadzanie klientów w błąd w sprawie ich promocji - czytamy w gazeta.pl.

Postępowanie zostało wszczęte na podstawie zawiadomień konsumentów, którzy skarżyli się na hasła promujące wyprzedaż obuwia w salonach Nine West. Zachęcały do kupna dwóch par w zamian za otrzymanie rabatu w wysokości 60 proc. Rabat nie był jednak udzielany na podstawie ceny na metce, która była ceną promocyjną, a na podstawie ceny obowiązującej przed wprowadzeniem promocji. W rezultacie, zdaniem Urzędu, konsumenci zostali wprowadzeni w błąd nieprawdziwą informacją o rabacie.

Za wprowadzenie konsumentów w błąd na właściciela sklepów Nine West, spółkę Apparel, nałożona kara wyniosła 29 009 zł. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ spółka odwołała się do sądu.

Sieć Nine West, która w miała w Polsce 14 sklepów na początku listopada zamknęła ostatni sklep w warszawskiej Arkadii. Firma nie podała, dlaczego zamyka biznes, ale działalność postanowiła zakończyć także w innych krajach Europy Środkowej - podaje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane